Tempo950x100

Tempo300x100

Буряк став лідером подорожчання серед овочів

Буряк став лідером подорожчання серед овочів

Тільки за перші два тижні зими, ціни на буряк підскочили на третину і, фактично, встановили абсолютний рекорд для даного періоду сезону, сьогодні на гуртових ринках країни буряк пропонується по 9-11 грн/кг ( 0,29-0,32 EUR/кг), пише Інфо-Шувар.

Рік тому буряк коштував в 2,5 рази дешевше, в попередньому сезоні хвиля подорожчання розпочалась лише у січні і тривала аж до середини квітня, поки на ринок не почав заходити імпортний буряк із сусідньої Польщі. В цьому сезоні Україна вже робила спробу імпотувати буряк, коли ціни на нього досягли 7-8 грн/кг (0,22-0,25 EUR/кг).

Фахівці «Інфо-Шувар» не виклюючають, що за умов подальшого зростання ціни на українському ринку може зявитись пропозиція буряку з Білорусії та Польщі.

Як повідомили в інформаційному центрі , сьогодні в сусудніх країнах ціни на буряк теж зростають, але там буряк коштує в 1,5-2 рази дешевше, ніж на ринку України і це чудова можливість для імпортерів. Так, в сусдній Польщі буряк пропонується в середньому по 0,12-0,15 EUR/кг, а в Білорусі по 0,15-0,17 EUR/кг.

Нагадаємо, останні два сезони в Україні періодично виникає потреба в імпорті буряку, але раніше це відбувалось в другій половині сезону, коли в місцевих господарствах закінчувались запаси власної продукції. В такі сезони країна імпортувала до 1,5 тис. тонн продукції , головними постачальниками при цьому були Польща та Білорусь.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/buryak-stav-liderom-podorozhchannya-sered-ovochiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати