Частка молочної продукції, що продається через дискаунтери, зростає
АНDB публікує висновки аналітичних дослідницьких компаній ІGD і Kantar стосовно змін, що відбуваються в структурі продажу харчових продуктів. Наводимо частину матеріалу, що стосується продажів молочної продукції.
Дискаунтери розвивалися швидкими темпами ще до початку пандемії. У 2020 році невеликі магазини та відсутність їх присутності онлайн заважали їм нарощувати частку ринку.
Проте дискаунтери відродилися, і тепер вони мають найвищу за всю історію частку продуктових магазинів, яка, як очікується, ще зросте, оскільки зростання вартості життя приведе ще більше збіднілих покупців до дисконтного ринку.
IGD прогнозує, що частка дискаунтерів зросте на 23,9% протягом наступних п’яти років – це найшвидше та найбільше зростання каналів продажу харчових продуктів, що забезпечить додаткові £7,1 млрд продажів. Харчові дискаунтери (Aldi та Lidl) забезпечують більшість дисконтних продажів продуктів харчування. Це визначення дискаунтерів також включає вигідні магазини (такі як Poundland, Home Bargains тощо), які також розвиваються.
На дискаунтери припадає лише 16,5% обсягів продажу молочної продукції, оскільки більшу частку займають магазини типу міні-маркетів і магазини “крокової доступності” (Kantar, 12 w/e 12 червня 2022 р.).
Частка продажів деяких категорій молочної продукції через дискаунтери суттєва: 26% обсягів сиру, 24% йогурту та 23% вершкового масла.
Харчові дискаунтери продовжують нарощвати частку молочних продуктів, оскільки ринок зменшується, а в дискаунтерах спостерігається зростання обсягів з року в рік. В них відбувається зростання частки продажів усіх категорій молочної продукції, особливо тих, які зазнали суттєвого зростання цін, як-от вершкове масло.
Джерело: Інфагро