Частка зернових у загальному навантаженні УЗ скоротилася до 12%

Частка зернових у загальному навантаженні УЗ скоротилася до 12%
Фото: з відкритих джерел

За першу половину травня обсяги навантаження зернових становили 705 тис. т. Загалом було навантажено 5 млн 700 тис. т, тобто частка зернових скоротилася до 12%. Про це йшлося під час наради представників УЗ та аграрного ринку, передає Rail.insider.

Середньодобовий обсяг навантаження за цей період становив 41 тис. т.

Як зауважив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, у товаристві планували, що середній обсяг навантаження зернових у травні сягне 91 тис. т. Проте через блокування країною-агресоркою роботи «зернового коридору» та введення обмежень на перевезення у напрямку західних прикордонних переходів показник залишається на дуже низькому рівні.

Негативну динаміку демонструє і перевезення зернових залізницею. Так, за 17 діб травня у напрямку портів транспортовано майже 344 тис. т, через західні прикордонні переходи — приблизно 276 тис. т. За словами Валерія Ткачова, якщо буде зберігатися така ситуація, то за підсумками місяця залізницею перевезуть лише приблизно 1,2 млн т. Також він висловив сподівання на покращення показників у зв’язку з подовженням роботи «зернового коридору».

Окрім того, на 4,5% скоротилася загальна передача вагонів через західні прикордонні переходи — із 1703 до 1626 одиниць. Водночас це не стосується зернових вантажів — навпаки, у травні стали передавати 332 вагони замість 331.

Поменшало і вагонів у черзі. Загальне накопичення становить 11 тис. 438 вагонів, а із зерновими вантажами — 2 тис. 39 одиниць. За травень кількість вагонів із зерном, що очікують на передачу, скоротилася на 100 одиниць. Проте викликають занепокоєння українських залізничників 202 вагони, завантажені зерновими у березні й квітні та які по колії 1520 мм мають бути передані через стик Ягодин—Дорогуськ. Але їх не приймає польський перевізник PKP Cargo.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chastka-zernovyh-u-zagalnomu-navantazhenni-uz-skorotylasya-do-12
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати