Чемпіони Європи. Де в Україні найкращі молочні ферми

Чемпіони Європи. Де в Україні найкращі молочні ферми
Фото: з відкритих джерел

У двох областях України найкращі корови Європи. Без державних дотацій окремі українські молочні господарства кладуть на лопатки всесвітньо відомих лідерів молочарства з Данії, Нідерландів та Естонії. Але в більшості областей надої корів на рівні країн Африки.

Як бик вівцю

На Чернігівщині середня продуктивність корів, що “працюють” на фермах аграрних компаній, становить 11,24 тонни на рік. Це більше ніж у будь-кого з провідної молочної європейської трійці – Данії (10,2 т на рік), Естонії (10,1 т на рік) та Чехії (9,4 т на рік).

Другі за продуктивністю українські корови – з Тернопільської області, де середній надій становить 9,74 т на рік – отримали б у Європі “бронзу”, випередивши своїх чеських одноплемінниць.

Про це свідчать дані, які LIGA.net взяла для аналізу зі швейцарсько-українського проєкту “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України”.

“Одноплемінниці” – це не фігура мови, а факт. Досягнення провідних українських господарств базується на коровах голштинської породи. “Голштинки” також є основою стада будь-якої європейської країни, США та Канади, а це світовий “молочний пояс”.

Чемпіони Європи. Де в Україні найкращі молочні ферми

Строкатість досягнень: майже як у зебри

На іншому полюсі молочарства – Закарпаття. В найзахіднішій області продуктивність корів на рівні країн Африки. Якщо закарпатці отримують від корови 1 т молока на рік, то в Єгіпті – 2 т. Водночас на берегах Нілу в загальне молочне поголів’я зараховують буйволиць, удої яких,  порівняно з нормальною коровою, співвідносяться, як мопед із мотоциклом чи Берегове з Будапештом. Є щось схоже, але обсяги неспівставні.

Чемпіони Європи. Де в Україні найкращі молочні ферми

В Україні найкраща продуктивність корів в областях, де є просунуті аграрні компанії та ферми великих переробників молока. Йдеться про “ІМК”, “Терра Фуд”, “Молочний альянс” та “Вімм-Білль-Данн”, які витягують в лідери Чернігівську область, а також стимулюють Черкаську.

Для Тернопільщини та Хмельниччини такими локомотивами є “Молокія” та “Дживальдіс”, а для Миколаївської області – “Лакталіс” та “Формула смаку” (“Волошкове поле”).

Щодо аутсайдерів, то їх наявність на півдні пояснюється посушливим кліматом. На заході – Закарпаття, Львівщина та Івано-Франківськ – молочну галузь пригнічує потік імпорту з Польщі та Чехії, найчастіше  ще й контрабандний.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chempiony-yevropy-de-v-ukrayini-najkrashhi-molochni-fermy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати