178171
182818

Черешня гине: пізні заморозки пошкодили квіти на деревах

Попри зусилля агровиробників, цього року зазнав суттєвих втрат майбутній врожай черешні. Принаймні, на Черкащині виробники заявляють, що пізні заморозки пошкодили квіти на деревах.

Зокрема, про це повідомила "Уманська фруктова компанія" у Facebook,

"Попри те, що ми були готові до заморозків і чотири доби рятували сад, через мінусові температури, за попередніми підрахунками, втрати можуть сягнути 20%", - повідомила керівниця проєкту Оксана Гордій.

Для боротьби з морозами на сімейному агропідприємстві зустосовують сучасні технології - теплогенеруючу машину, призначену для захисту садів від весняних заморозків. Також частково використовували задимлення, яке не дає сісти морозу та витісняє холодне повітря.

Сільськогосподарська фірма є сімейним підприємством і вирощування черешні займається з 2017 року. Наразі в господарстві налічують 17 га черешневого саду, 10 з яких вже плодоносять.

Джерело: gazeta.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Магія світла на полях: нідерландський митець створив фантастичну інсталяцію

Нідерландський художник і дизайнер Даан Рузегаард перетворив поле цибулі-порею в різнокольорову світлову інсталяцію, світлини якої вмить розлетілися світом.

Митець створив дивовижну інсталяцію на полі цибулі-порей. Його площа становить 2 гектари, воно розташоване біля міста Лілестад.

Над проєктом під назвою Grow працювали два роки. Його мета – підкреслити красу сільського господарства і поліпшити зростання агрокультур.

Установка випромінює синє, червоне і ультрафіолетове освітлення, яке позитивно впливає на зростання агрокультур і дозволяє відмовитися від хімікатів на 50%. Джерела світла переміщаються вгору і вниз, це дозволяє рівномірно розподіляти підсвічування по всьому полю.

Рузегаард переконаний, що його унікальний проект може мати далекосяжні наслідки для рослинництва в усьому світі.

Зазначимо, що Нідерланди вважаються другим експортером сільськогосподарської продукції в світі та відомі інноваціями в області екотехнологій.

Джерело: 24tv.uaНа Рівненщині функціонує унікальна оленяча ферма

У селі Костянтинівка, що за декілька кілометрів від Сарн, облаштували ферму оленів. Їх наразі на фермі близько ста. Крім оленів є також сімейство кіз та павліни.

Про це розповідає Час-Дій.

Тварини вже звикли до присутності людей і охоче їдять з рук. Вони живуть в різних клітках, в окремих загорожах. Умови утримання оленів наближені до природних. Це для того, аби тваринам було комфортно. Годують їх вівсом, сіном та соломою, також в загорожах періодично сіють траву.

Оленям обтинають роги заради безпеки самок в період гону. У світі існує практика продажу рогів, але наразі молода ферма цим не займається.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Найбільша баржа в Україні добудована і урочисто спущена на воду

В Ізмаїлі 29 вересня відбувся урочистий спуск на воду найбільшої баржі, побудованої в історії незалежної України, - 128-метрового несамохідного судна Дніпро-AV-01 проекту D-6000.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію ГО СП "ДУНАЙСУДНОСЕРВІС", який будував судно спільно з підприємством "Дунайсудоремонт".

Раніше вже повідомлялося про спуск баржі на воду, але після цього мав бути ще ряд добудовних робіт, включаючи установку люків, а також нанесення фірмової символіки власника судна, фарбування всередині трюмів. Вчора ж судно офіційно вийшло з доку в присутності представників замовника - холдингу "АгроВіста". "Баржа D-6000 завершена", - повідомили в ГО СП "ДУНАЙСУДНОСЕРВІС".

Довжина несамохідного судна типу "ріка-море" - 127,6 м, ширина - 16,3 м, осадка - 3,8 м. Надводний габарит порожнього судна - 6,7 м, водотоннажність в прісній воді 6000 т, в морській воді на осадку 3,8 м - 7418 т. Судно має два трюми, що дозволяє одночасно перевозити два різних вантажу.

Як вже було заявлено раніше, баржа буде використовуватися для перевезення зернових по Дніпру.

"Зараз у нас є 2 буксира і 4 баржі загальною вантажопідйомністю 8 тис. тонн. Сьогодні до нашого сімейства приєдналася ще одна баржа вантажопідйомністю 6 тис. тонн. Тобто, тепер ми маємо майже 14 тис. тонн тоннажу. Цей тоннаж нам дозволить, перш за все, обслуговувати наш власний вантажопотік, який формується на Світловодському річковому терміналі. і не тільки на Світловодському, а також ми готові працювати і на інших терміналах по Дніпру ", - сказав Юрій Скічко, співзасновник холдингу" АгроВіста ".

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


На Волині будують новий цех птахофабрики за 38 млн євро

На Волині триває будівництво нового Комплексу переробки Володимир-Волинської птахофабрики. Вартість – понад 38 млн євро. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Зазначається, що здати перший етап будівництва планують вже найближчим часом. Це дасть регіону збільшення надходжень до державних бюджетів у вигляді податків, і нові робочі місця.

Загалом на сьогодні птахофабрика забезпечує роботою понад 1500 співробітників із середньою зарплатою на підприємстві у понад 12 тисяч гривень.Українська художниця створює їстівні картини з фруктів та овочів

Київська художниця Дарина Косар робить унікальні картини з їжі та продає їх за кордон.

«Я з підліткового віку захоплювалася фотографією та кулінарією. А потім вирішила поєднати ці два захоплення і створити щось нове та креативне. Займаюся фудартом вже протягом п’яти років і за цей час встигла поспіврацювати з такими компаніями та брендами, як Christian Louboutin, Disney, Bonduelle, Belgian Boys та Katy Perry», – розповіла Дарина Косар у коментарі для AgroPortal.ua.

За її словами, найбільше клієнтів – у Європі та Америці.
«В основному мої роботи мають попит за кордоном. На жаль, українські компанії та бренди переважно пропонують співпрацю лише на основі бартеру», – говорить вона.

Спочатку, розповідає, погоджувалася на такі пропозиції, але згодом стала отримувати більше комерційних замовлень саме від закордонних компаній, що дозволило Дарині перетворити своє хобі у бізнес.

«Першу роботу зробила з кавових зерен та опублікувала фото у соцмережі. Несподівано отримала багато схвальних відгуків та компліментів і вирішила продовжувати у цьому ж напрямку», – розповідає Косар.

Згодом мала своє перше замовлення.

«Моя робота потребує багато натхнення та цілеспрямованості. Я щодня проводжу брейн стормінг, малюю сюжети, маленькі картинки, щоб згодом сформувати повноцінну ідею», – ділиться майстриня.

Спочатку Дарина прописує сюжетну лінію майбутньої картини, основні кольори. Потім купує продукти та компонує їх.

«Створити фударт із млинців, наприклад, набагато легше, ніж з дрібних матеріалів: ягід, фруктів, спецій», - розповідає вона.
Найголовніше правило, – щоб на тарілці були продукти, які поєднуються: овочі з овочами чи крупами, фрукти – кондитерськими виробами, говорить Дарина.

«Найбільше задоволення від роботи отримую в процесі. Мені подобається готувати та перетворювати прості продукти на щось цікаве. Коли картина готова, відразу хочеться почати щось нове, більш оригінальне. Улюблені назвати не можу, бо кожна  особлива для мене по-своєму. Дуже запам’яталась колаборація з «Дісней», у рамках якої я відтворила героїв мультфільму «Король Лев» Це було так чуттєво», – пригадує вона.
Дарина створила близько 300 картин. Цього року запустила майстер-класи для дорослих та дітей в Україні, у планах – проводити такі заходи за кордоном.

«Найбільшим досягненням вважаю те, що змогла перетворити хобі у бізнес. Я роблю те, що люблю», – додала вона.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.