Через 10 років найціннішим ресурсом буде не нафта і не газ, а прісна вода

Через 10 років найціннішим ресурсом буде не нафта і не газ, а прісна вода
Фото: з відкритих джерел

Про це міністр агрополітики та продовольства Роман Лещенко наголосив в інтерв’ю виданню «Голос Америки».

«Я не перестаю вивчати досвід Каліфорнії, яка має надзвичайно обмежені водні ресурси, в рази менше, ніж ми маємо навіть на півдні України, але за рахунок дуже правильної системи водокористування, Каліфорнія забезпечує більше 40% овочів та фруктів для Сполучених Штатів. У Каліфорнії чітко розуміють, що вода – це ресурс за який будуть війни. Ми переконані – через 10 років найбільш цінним ресурсом буде не не нафта і не газ, а прісна вода», – зазначив міністр.

Роман Лещенко розповів, що в рамках офіційного візиту до США, в української делегації був круглий стіл з ключовими компаніями – зернотрейдерами, світовими лідерами таким як Cargill, Bunge, ADM – вони підтримують такі проекти і готові розглядати окремі інвестиції, адже зрошення дає однозначний приріст урожайності і компанії зацікавлені в тому, щоб формувалася додану вартість і щоб якість відповідної продукції покращилася.

«Ми говорили про розширення портової інфраструктури, залізничного сполучення. У той же час була дуже відверта розмова з проблемних питань. Це була розмова оф-рекордс. Ми чітко зрозуміли на що нам треба звернути увагу», – додав міністр.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-10-rokiv-najczinnishym-resursom-bude-ne-nafta-i-ne-gaz-a-prisna-voda
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати