Через агрохімікати на Одещині масово гинуть птахи

Через агрохімікати на Одещині масово гинуть птахи
Фото: з відкритих джерел

Вже декілька тижнів поспіль в Національному природному парку «Тузлівські лимани» гинуть птахи, які злітаються на водопій і ночівлю з полів в заплаву річки Хаджидер.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на facebook сторінку еколога Івана Русєва.

Зазначається, що при розтині видно, що кров у птахів не звертається після крововиливів при отруєнні. Всі кровоносні судини в тілі розриваються, все залито кров’ю. Ще живі гуси харкають кров’ю і помирають на очах. Така клінічна картина спостерігалася в сірих журавлів та огарів — у асканійських птахів пару років тому, коли загинуло більш 2000 птахів (тільки знайдених).

Навесні Русєв уже писав про масову загибель граків, голубів припутнів, вовків. Тоді на надіслані для досліджень зразки ветеринарна служба написала, що це був вплив хлорорганічних пестицидів. Але така загибель тварин тоді не була уроком для аграріїв.

Зараз, у воєнну осінь, вони знову влаштували справжній екоцид для диких тварин. Але, зараз, за даними ветеринарної служби, діагноз вже іншій — асфіксія (патологічний процес, синдром з гострим перебігом, що виникає через недостатність кисню в крові та тканинах, коли в організмі накопичується вуглекислий газ), яка настала внаслідок гострої гіперемії легень.

Важливо уявити, що у різних тварин є схожі симптоми – крововилив з рота, вух та асфіксія. Ці симптоми часто з’являються при використанні фосфіду цинку, застосування якого категорично заборонено в нашій країні, але ще на жаль зараз відкрито продається на ринках і в спеціалізованих магазинах під виглядом препаратів проти гризунів. Завуальовано речовину гучними назвами: «Супер Кобра», «Крисін», «Роденфос» та іншими.

Продавець, по суті, реалізує товар не задекларований, оскільки при огляді пакетика з фосфідом на упаковці ніяких умовних знаків або маркування не виявлено.

Зараз адміністрації парку «Тузлівські лимани» вдалося довести надзвичайність питання загибелі диких птахів і екологічна прокуратура, по заяві адміністрації парку, відкрила кримінальне провадження. Але досі адміністрація не може отримати номер цього провадження.

«У нас відібрано вже багато птахів для лабораторного дослідження в рамках кримінального провадження. Природоохоронник нацпарку Олена Старовєрова кожного дня підбирає загиблих птахів», — розповіли працівники парку.

Фахівці нацпарку разом із слідчою групою обстежили одну ділянку в районі річки Хаджидер.

«Багато гусей літає поруч в предсмертному стані, багато розідрано хижаками. Ті, що змогли сховатися в очереті – їх тіла були цілими. Відібрано для дослідження в рамках провадження 28 гусей білолобих, мартина жовтоногого та два луня – болотяний та польовий, для лабораторних досліджень. Що прикро, що ці гуси летіли до нас на зимівлю з далекої тундри, щоб загинути на полях Українського Причорномор’я», — повідомила адміністрація парку.

Але досі слідчі не допитали тих фермерів, які просто «заливали» отрутою землі, де й отруїлися тварини. Про них говорять місцеві мешканці, а поліція ще ніяк не може до них дійти.

«Адже жінка офіцера поліції громади працює секретарем у головного фермера латифундиста і заодно голови Дівізійської громади Скалозуба Валентина, де гинуть птахи», — зазначив Іван Русєв.

І виходить, що коли війна в країні триває від віроломного нападу, в той же час іде війна проти дикої природи і продовжується справжній екоцид від «своїх».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-agrohimikaty-na-odeshhyni-masovo-gynut-ptahy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати