Tempo950x100

Tempo300x100

Через блокування добрив на митниці весняна посівна під загрозою зриву

Через блокування добрив на митниці весняна посівна під загрозою зриву
Фото: з відкритих джерел

Український клуб аграрного бізнесу закликає уряд врегулювати ситуацію із блокуванням імпортних добрив на українській митниці.

Про це повідомляє пресслужба УКАБ. 

За даними компаній членів УКАБ, станом на 15 січня 2024 р. відомо про щонайменше 12 тис. т мінеральних добрив з 20 різних партій, що прямували до України суднами, залізницею та автотранспортом, й були заблоковані на митниці без зрозумілих підстав та з порушенням норм Митного кодексу вже протягом тижня.

При цьому компанії-імпортери подають повний перелік документів щодо добрив, підтвердження їх походження та маршруту від виробника, а також документи від виробника про якісні характеристики товару. Більшість заблокованих партій надійшли з ЄС від відомих виробників добрив.

Згідно наявної інформації, за ініціативи контролюючих органів працівники ДМСУ масово проводять відбір проб (зразків) для лабораторного дослідження, проте не дозволяють завершити оформлення і завести добрива на склади до отримання результатів дослідження, яке може тривати 10-30 днів. Це спричиняє величезні збитки через простій транспорту, зрив строків постачання за наявними контрактами та ставить під загрозу подальше забезпечення добрив під весняну посівну кампанію, адже підживлення озимини стартує за кілька тижнів.

Як зазначає Олег Хоменко, генеральний директор УКАБ, проблема полягає не у відборі проб, а саме у блокуванні руху транспорту з добривами на склади, адже зазвичай дослідження проводяться паралельно і не мають блокувати постачання, що і передбачено Митним кодексом.

Варто відмітити, що це вже не перший випадок перешкоджання імпорту добрив з боку митниці в розпал сезону і подібні ситуації із блокуванням ми спостерігаємо майже щороку. 

УКАБ закликає урядовців негайно врегулювати ситуацію, щоб уникнути зриву постачання добрив, підвищення цін на них для аграріїв та забезпечити проведення весняної посівної кампанії.

Перегляди: 40
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-blokuvannya-dobryv-na-mytnyczi-vesnyana-posivna-pid-zagrozoyu-zryvu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати