Tempo950x100

Tempo300x100

Через Польщу до третіх країн весь час транспортується збіжжя з України, -Дуда

Через Польщу до третіх країн весь час транспортується збіжжя з України, -Дуда
Фото: з відкритих джерел

З боку української влади та в публічній площині України є “багато емоцій” та “непотрібних висловлювань” на адресу Польщі, зокрема у питаннях експорту українського збіжжя через територію РП, які сприймаються з прикрістю.

Про це в інтерв’ю радіо ZET заявив у четвер президент Польщі Анджей Дуда, передає Укрінформ.

“У справі експорту українського збіжжя є багато маніпуляцій. Є багато заяв, що немає транзиту через Польщу, що неправда. Через територію Польщі до третіх країн весь час транспортується українське збіжжя”, – наголосив Дуда.

На запитання, чи Дуда ображається на президента України Володимира Зеленського з цього приводу, польський лідер зазначив, що з його боку “також є емоції, є багато непотрібних висловлювань, які сприймаються з прикрістю”.

“Проте, з точки зору безпеки Польщі, найважливішим є те, щоб Україна вистояла, щоб вона захистила себе від російської агресії, щоб існувала незалежна і суверенна Україна, яка у цій частині Європи відділяє нас від імперської росії”, – наголосив польський лідер.

Як повідомлялося, у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року. Згодом, Єврокомісія оголосила 15 вересня, що Євросоюз не продовжуватиме тимчасові обмеження щодо українського зерна. Після цього попередній уряд Матеуша Моравецького самостійно заблокував імпорт українського збіжжя на польський ринок, заборона діє донині. Однак, через територію Польщі весь час здійснюється транзит українського збіжжя до третіх країн.

На підсумковій пресконференції 19 грудня Президент України Зеленський висловив сподівання, що новий уряд Польщі (уряд Дональда Туска – ред.) “зніме всю блокаду кордону, яка є штучною”. Він також зазначив, що з квітня по вересень Україні було дуже складно з питанням вивезення зерна, в результаті чого Україна втратила сотні мільйонів доларів. Зеленський зауважив, що політичні відносини між сторонами “почали втрачатися”, коли він просив про можливість вивезти зерно, але Україні “не дали”, що він назвав “неправильним кроком”.

З 6 листопада польські перевізники та аграрії блокують для руху вантажівок чотири найбільші пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Серед їхніх вимог є, зокрема, відновлення дозволів для України на перевезення вантажів до Польщі та ЄС, що було призупинено Єврокомісією після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну. Ця норма діятиме до 30 червня 2024 року.

Перегляди: 40
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-polshhu-do-tretih-krayin-ves-chas-transportuyetsya-zbizhzhya-z-ukrayiny-duda
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати