Tempo950x100

Tempo300x100

Через польські страйки дорожчає логістика українських яблук

Через польські страйки дорожчає логістика українських яблук
Фото: з відкритих джерел

Вартість відправки контейнера яблук з України до Констанци злетіла на €1,5 тис. від звичайної ціни € 2-2,5 тис. Причина – нові страйки польських водіїв на кордоні та великі черги з українських вантажівок.

Про це в коментарі AgroTimes розповів Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit, що спеціалізується на експорті плодоовочевої продукції.

«Яблуко досі не віднесено до продуктів, що швидко псуються, і автомобілі з яблуками та іншими товарами, які не підлягають категорії швидкопсувних, продовжують стояти у черзі на кордоні, – розповідає експерт. – Останній тиждень ситуація дещо змінилася: перевізникам можна фізично ставати в чергу на кордоні раніше, ніж приїхала машина з вантажем. Але це не вирішило ситуацію докорінно».

За словами Гуржія, тільки-но Кабмін домовився з польською стороною про деяке полегшення перетину кордону, а тим часом поляки оголосили нові страйки. Тому ситуація залишилась майже незмінною і веде до подальшого подорожчання логістики.

Перед новорічними святами її погіршують ще два звичайні «сезонні» фактори. Кількість дозволів на проїзд автотранспортом через кордон в сторону ЄС зменшується, а водії бажають святкувати новорічні свята у колі сім’ї та самі відмовляються від поїздок.

«На даний момент таке транспортування до Констанци коштує до €4 тис., – констатував Гуржій. – Таку ціну економіка експорту яблук не переварює і таких коливань не витримує. Тому експортери, вимушені виконувати контракти, або йдуть на значне зменшення маржі і навіть збитки, або взагалі відмовлятись від них там, де це ще можливо, та переносити програми на післяноворічний період».

Перегляди: 33
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-polski-strajky-dorozhchaye-logistyka-ukrayinskyh-yabluk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати