Tempo950x100

Tempo300x100

Через транспортний конфлікт між Польщею та Україною в Молдові подорожчала картопля

Через транспортний конфлікт між Польщею та Україною в Молдові подорожчала картопля
Фото: з відкритих джерел

Після чотиритижневого періоду цінової стабільності, минулого тижня в Молдові почала дорожчати картопля. Середня оптова ціна на цей продукт зросла на 17 %, до 7 леїв/кг ($0,39/кг). Картопля вищої якості оптом пропонується за ціною не нижче 8 леїв/кг ($0,44/кг). Це означає, що ціна картоплі в національній валюті Республіки Молдова зрівнялася з рівнем цін на неї в середині листопада минулого року, у доларовому перерахунку – перевищила зазначений рівень. Взагалі, ціна на картоплю в Молдові повернулася на максимальний грудневий рівень у п’ятиріччі. І на молдавському ринку пропонується найдорожча картопля серед країн цінового моніторингу EastFruit.

Ринкові оператори на початку грудня прогнозували плавне підвищення цін на картоплю, зважаючи на порівняно невисоке її виробництво 2023 року, скорочення запасів продукції невисокої та середньої якості в овочесховищах сільгоспвиробників. Однак, як раніше зазначав EastFruit, наприкінці листопада – на початку грудня процес подорожчання продуктів “борщового набору” в Молдові стримував імпорт білоруської картоплі та моркви.

Але потім через “транспортний конфлікт” між Польщею та Україною логістика поставок білоруських товарів на молдавський ринок значно ускладнилася і подорожчала майже вдвічі. У результаті, білоруської картоплі на ринок Молдови надходить відносно небагато, а її ціна – не нижча, ніж на місцеву продукцію. З огляду на високу ймовірність збереження проблем з імпортом білоруської картоплі та скорочення пропозиції якісної молдовської картоплі, процес подальшого здорожчання цього продукту, найімовірніше, збережеться щонайменше до кінця 2023 року.

За оцінками аналітиків EastFruit, якщо оптова ціна на картоплю в Молдові наблизиться до рівня 9 леїв/кг ($0,5/кг), а в Україні картопля не подорожчає, то її поставки на молдовський ринок із західних областей сусідньої країни стануть досить рентабельними.

Перегляди: 121
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-transportnyj-konflikt-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu-v-moldovi-podorozhchala-kartoplya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати