Через знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів

Через знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів
Фото: з відкритих джерел

Збитки рибного господарства України внаслідок знищення Каховського водосховища після підриву греблі гідроелектростанції росіянами перевищили 9,8 млрд грн.

Про це повідомив т.в.о. голови Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Ігор Клименок, представляючи в Укрінформі публічний звіт про роботу агентства за 2023 рік.

Руйнування греблі, за його словами, стало справжньою катастрофою для рибної галузі. І не лише через загибель біоресурсів та втрату водного плеса.

“На цьому водосховищі розташовані два державні рибовідтворювальні заводи. Це Херсонський виробничо-експериментальний завод із розведення молоді частикових риб (забезпечував щорічне вселення 13,4 млн екземплярів цінних видів риб – ред.) та Виробничо-експериментальний Дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика (2,6 млн екземплярів мальків цінних видів риб, у тому числі 1,6 млн – осетрових – ред.)”, – зазначив Клименок.

Він додав, що у 2022 році доступ до заводів був обмежений у зв’язку з війною.

“Тепер же їхнє (підприємств – ред.) існування взагалі під загрозою. З урахуванням цього, збитки рибного господарства України внаслідок надзвичайної події попередньо оцінюють у понад 9,8 млрд грн”, – заявив очільник галузі.

Клименок також нагадав, що руйнування греблі Каховської ГЕС завдало величезної шкоди системі меліорації земель в Україні.

“Каховське водосховище було перлиною рибного господарства та джерелом живлення для найбільшої системи зрошення у Європі – 26 зрошувальних систем, які забезпечували водою 584 тис. га. Щорічний забір води для зрошування сягав 550 млн кубометрів. Тож збитки в галузі меліорації обчислюються десятками мільярдів гривень”, – додав керівник Держрибагентства.

Перегляди: 74
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-znyshhennya-kahovskoyi-grebli-zbytky-rybnoyi-galuzi-syagnuly-majzhe-%E2%82%B410-milyardiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати