Чиновники-рейдеры в Хмельницкой области: аграрии призвали министра АПК и генпрокурора вмешаться в ситуацию

Чиновники-рейдеры в Хмельницкой области: аграрии призвали министра АПК и генпрокурора вмешаться в ситуацию

Фермерське господарство «Миролюбне», що на Хмельниччині, зазнало рейдерської атаки, організованої та реалізованої найвищими посадовими особами регіону. В результаті з державної власності вибуло майже 72 га землі, яку обробляло фермерське господарство. Сама ж компанія зазнала збитків у вигляді втрати врожаю та коштів на суму майже 2,7 млн грн.

На цьому у своєму зверненні до міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка та генерального прокурора України Ірини Венедіктової акцентував увагу голова Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Андрій Дикун та закликав посадовців звернути увагу на дану ситуацію. Про це повідомляє прес-служба ВАР.

ФГ «Миролюбне», яке є учасником ВАР, входить в групу сімейних компаній родини підприємця Олега Білявця (Насіннєва компанія «Biligrain» (ТОВ Агрокрай), ТМ «Мамин Хліб», ТМ «Начиночка» (ТОВ БІЛДАН). Понад 12 років підприємство орендувало 72 га землі у Старокостянтинівському районі своєчасно сплачувало орендну плату, податки, сумлінно дотримувалося фінансово-звітної дисципліни. 

Разом з тим, протягом травня-червня цього року проти господарства була розгорнута рейдерська атака. Держані землі, які орендувало господарство, без відома Олега Білявця були розпайовані головним управлінням Держгеокадасту у Хмельницькій області на 36 ділянок по 2 га та роздані фізичним особам.

Протягом тижня очільник управління Василь Василенко видав 36 наказів про надання дозволу цим 36 особам на розробку проектів землеустрою та відведення земельних ділянок у власність зі зміною виду їх цільового призначення.

Але вже за місяць після отримання землі, нові власники продають або дарують усі 36 ділянок одній особі – лікарці з військового шпиталю Ірій Світлані Сергіївні. Як зазначає засновник ФГ Олег Білявець, приблизна мінімальна вартість земель складає 140-150 тис. доларів, тому виникає логічне питання, звідки у лікарки така велика сума грошей.

Як виявилось, Світлана Ірій є рідною сестрою колишнього очільника ОДА Хмельниччини, а нині депутата Хмельницької облради, Олександра Корнійчука. А голова Держгеокадастру Василь Василенко, не зважаючи на те, що був звільнений з посади голови Держгеокадастру Волинської області через серію гучних скандалів, пов’язаних саме з «дерибаном» землі, очолив Держгеокадастр Хмельниччини саме в часи губернаторства Олександра Конійчука.

«Оперативність, злагодженість та порядок вчинення дій щодо припинення оренди земельної ділянки, розпаювання земельних ділянок та передачі їх у власність 36 фізичним особам (адже ці дії фактично відбулись за 2 дні) та подальшого дарування і перепродажу земельних ділянок у руки однієї особи свідчить про змову найвищих посадових осіб області, зокрема начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Василенка Василя Миколайовича, депутата Хмельницької обласної ради Корнійчука Олександра Олександровича та інших осіб» — йдеться у зверненні.

За даним фактом порушено кримінальну справу, однак жодних слідчих дій не виконується. Не вжито заходів щодо накладення арешту на вищевказані земельні ділянки, з метою попередження їх подальшого незаконного відчуження.

Відтак, голова ВАР закликав міністра АПК та генпрокурора перевірити вказані у зверненні факти, доручити розслідування іншому органу досудового розслідування, вжити невідкладних слідчих дій щодо накладення арешту на земельні ділянки та притягнути винних осіб до кримінальної відповідальності.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chinovniki-reydery-v-hmelnickoy-oblasti-agrarii-prizvali-ministra-apk-i-genprokurora
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН