Що буде з цінами на продукти у червні

Що буде з цінами на продукти у червні
Фото: з відкритих джерел

У травні українцям вже довелося пережити дефіцит солі, а також страх щодо нового врожаю, який росіяни крадуть і вивозять з окупованого півдня. Також продовжують зростати ціни на пальне, що значно ускладнює логістику.

“Сьогодні” поспілкувались з економістом і президентом Українського аналітичного центру Олександром Охріменком та дізнались, що буде з цінами на продукти у червні.

Експерт має досить оптимістичний прогноз, за його словами, ціни на базові продукти зростати не будуть, а на деякі навпаки – знизяться.

Охріменко вважає, що дешевшати з настанням літа почнуть овочі, які українці вирощують самостійно і до речі, майже в усіх областях, а не лише в Херсонській і Запорізькій. Теж саме чекає і сезонні фрукти.

“У нас овочі вирощують по всій території країни, за винятком гірських районів у Карпатах. Ці розмови про те, що у нас всі овочі в Херсоні – це міф і я не знаю, хто його розповсюджує”, – зазначає аналітик.

Ціни на м’ясо також зростати не будуть, оскільки зі зростанням температури споживання м’ясних продуктів та сала завжди зменшується, тож попит на них падатиме.

А от з транспортуванням дійсно будуть проблеми, однак фермери просто не зможуть продавати товари занадто дорого, оскільки їм не вдастся це продати.

“Яйця зараз подешевшають, свинина, сало. Є така закономірність, що чим вища температура, тим нижче ціни на сало”, – каже Охріменко.

Натомість дорожчатимуть усі імпортні товари і продукти, оскільки постачальники продають їх в доларах. Ситуація з паливом також краще не стане, подорожчають навіть дрова.

У зв’язку з цим злетять ціни на усі транспортні послуги, зокрема громадський транспорт, таксі, логістику.

Ситуацію із нестачею солі експерт називає просто ажіотажним попитом, який спаде і принесе нормалізацію цієї ситуації.

“Під час війни ось ці “дефіцити” будуть постійно. Це паніка, то сіль то цукор, це просто психологічний фактор”, – пояснює президент аналітичного клубу.

За словами Охріменка, це абсолютно неминуча ситуація під час війни.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chogo-chekaty-u-chervni-ukrayinczyam-i-chy-budut-novi-defyczyty-bazovyh-produktiv
Like
Цікаво
1
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати