Чому продукти в Україні коштують дорожче, ніж у Польщі

Чому продукти в Україні коштують дорожче, ніж у Польщі
Фото: з відкритих джерел

Харчові продукти в Україні коштують на 8% дорожче, ніж у сусідній Польщі, куди наші співвітчизники їздять масово на заробітки.

Як розповів “Обозревателю” виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, експерти підрахували вартість 24 соціально значущих продуктів.

“Ми взяли 24 харчові продукти, які входять до соціально значущого пакета для українців, і порахували, скільки такий самий набір коштуватиме у Польщі”, – пояснив він.
Економіст повідомив, що в Польщі на 50% дешевші яблука. Хліб, молоко, курятина, цукор, соняшникова олія також менше коштують у Польщі, ніж в Україні.

Навіть більше, українці на харчі витрачають 46% свого сімейного прибутку, а поляки – лише 12%. Пендзин пояснив, що поляки мають значно більший ліміт заробітної плати, ніж українці.

Економіст назвав кілька факторів, що впливають на різницю вартості однакових продуктів у двох країнах. Наприклад, ПДВ на харчові продукти в Україні становить 20%, а в Польщі – 5%.

“У Брюсселі анонсували, що з другого півріччя 2022 року харчові продукти не оподатковуватимуться ПДВ”, – додав експерт.

Крім того, у Польщі та інших країнах ЄС аграрний сектор на 60% дотує держава, чого немає в Україні.

Також, згідно з Договором про зону вільної торгівлі з Євросоюзом, постачання українських продуктів до країн ЄС має квоти.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chomu-produkty-v-ukrayini-koshtuyut-dorozhche-nizh-u-polshhi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати