Чому Україні вигідніше завозити борошно з української пшениці з Туреччини

Чому Україні вигідніше завозити борошно з української пшениці з Туреччини
Фото: з відкритих джерел

В Україні продовжується цінове ралі на ринках продовольчих товарів, що поглиблює соціальну напругу в суспільстві та згортає ділову активність суб’єктів малого та середнього бізнесу.

Оцінюючи ситуацію із забезпеченням продовольчими товарами українців, відомий український економіст Олександр Гончаров на своїй сторінці у Facebook говорить про те, що борошно (з нашої ж продовольчої пшениці) вигідніше завозити з Туреччини, де місцеві виробники купують газ за адекватною ціною та за довгостроковими контрактами.

«У ці січневі дні на очах тане купівельна спроможність нашої національної валюти, оскільки вчора гривня на міжбанку пробила психологічний рівень та опустилася нижче 28 за 1 долар! Простіше кажучи, сильно ослаблена гривня лягла», – стверджує Гончаров.

Зазначимо, що ряд керівників підприємств харчової промисловості вже заявили про те, що подорожчання газу може призвести до зупинки цих підприємств, що у свою чергу спровокує дефіцит продовольства і ще більше прискорить зростання цін.

Так, постанова Кабінету Міністрів України про встановлення пільгових цін на постачання природного газу виробникам продовольчих товарів, які мають суттєву соціальну значимість, не виконується, що ставить, зокрема, хлібну галузь на межу закриття з дня на день, а разом з цим можливі перебої з постачанням хліба в українські магазини.

Джерело: Економіст

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chomu-ukrayini-vygidnishe-zavozyty-boroshno-z-turechchyny
Like
Цікаво
2
Подобається
Сумно
4
Нічого сказати
5