Чому відрізняються результати “земельних” соцопитувань

Про це заявив уповноважений глави держави із земельних питань Роман Лещенко під час круглого столу “Механізми впровадження ринку сільськогосподарських земель в Україні”, повідомляє Укрінформ.
“Якщо ви мене запитуєте, яка позиція Президента, мене часто про це питають, то Президент продовжує вивчати це питання. Він дивиться на ту дискусію, яка є в суспільстві. Земельна реформа не зводиться до ринку землі. Мова не йде про ринок землі. Мова йде про обіг землі сільськогосподарського призначення. Земельна реформа зводиться до того, щоб навести лад у тих хаотичних земельних правовідносинах, які сформувалися в Україні за 18 років з моменту запровадження мораторію”, – сказав Лещенко.
За його словами, Президент також дивиться на результати соціологічних опитувань з цього питання.
“На сьогодні є п’ять видів соціологічних опитувань. І знаєте в чому різниця цих соцопитувань? Виключно в тому, як формулюються питання. Якщо ви формуєте питання про право розпорядження – це одне питання, якщо ви формуєте питання про продовження мораторію – більшість “за” продовження мораторію. Тут теж є дуже багато цих моментів, і Президенту відомо прекрасно про всі ці соціологічні опитування”, – заявив уповноважений з земельних питань.
Він зазначив, що отримав доручення об’їхати Україну і провести зустрічі з учасниками земельної реформи – з аграріями, з пайовиками, виробниками, профільними асоціаціями. І цей діалог, за словами уповноваженого, триватиме і в листопаді, і в грудні, аж до ухвалення закону про обіг земель. Тож закон, який ухвалить Верховна Рада, буде підписано на підставі аналітичних довідок за результатами цих зустрічей, заявив Лещенко.
“Що мене радує – що в нас буде час до запровадження земельної реформи до жовтня 2020 року виправити ті чи інші питання”, – підсумував Лещенко.
Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.
Також Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року.
Раніше повідомлялося, що Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.