Tempo950x100

Tempo300x100

Чи буде дефіцит продуктів через блокаду польського кордону: прогноз рітейлерів

Чи буде дефіцит продуктів через блокаду польського кордону: прогноз рітейлерів
Фото: з відкритих джерел

Блокада польськими перевізниками кордону з Україною поки що має точковий негативний ефект на економіку. Можливий дефіцит швидкопсувних товарів.

Про це пише РБК-Україна.

Рітейлери говорять про те, що проблема виникла з товарами, що швидко псуються, і тими, які вимагають потрібних умов для зберігання.

Щоб уникнути дефіциту загалом, фахівці змушені змінювати логістику, каже виконавчий директор Українського фуд-рітейлу альянсу Наталія Петрівська.

“Для задоволення потреб покупців частина товарів прямує через інші пункти пропуску, хоча логістика значно подорожчала, компанії несуть додаткові витрати та збитки. Через зміну маршрутів ми сподіваємося, що на сьогоднішній день значного дефіциту не буде, хоча певний товар буде нерентабельним для імпортування, тому компанії розглядатимуть доцільність його ввезення”, – пояснює Петрівська.

Окрім того, через польський кордон в Україну завозилося до 30% автогазу від загального імпорту. Через його скорочення ціна на газ почала зростати, але трейдери знайшли альтернативні варіанти, каже директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

“Зокрема (перевезення – ред.) через Словаччину. Тому очікуємо, що протягом двох тижнів проблема вирішиться”, – сказав Куюн.

Перегляди: 262
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chy-bude-deficzyt-produktiv-cherez-blokadu-polskogo-kordonu-prognoz-ritejleriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати