Чи буде розблокування кордонів з Польщею постійним чи ситуативним

Чи буде розблокування кордонів з Польщею постійним чи ситуативним
Фото: з відкритих джерел

Польські фермери станом на сьогодні блокують на кордоні рух вантажівок лише в пункті пропуску «Рава-Руська», пропускаючи по кілька транспортних засобів за годину.

Чому відбулося послаблення блокади та які перспективи остаточного поновлення руху вантажів через україно-польський кордон, пояснює заступник голови ВАР Денис Марчук:

“Закінчився 2-й тур  місцевих виборів в Польщі і позиція прем’єр-міністра Дональда Туска у комунікаціях з протестувальниками стала більш жорсткою і радикальною по відношенню до них. Те, що не можна було робити до виборів, стало можливим після виборчого процесу: польський прем’єр-міністр “раптово” згадав, що митні пункти перетину є критично важливими, що органи місцевого самоврядування мають право припинити дії страйкарів, для чого достатньо рішення воєводств. Дональд Туск допускає застосування місцевих органів, щоб вивести протестувальників із прикордонних пунктів”.

У польсько-українських перемовинах настає новий етап.

“Оскільки політично важливий процес виборів у Польщі закінчився, зараз переходимо до більш спокійного економічного напрямку: обговорення умов транзиту української продукції. Ще один фактор впливу – це голосування в Європарламенті та продовження політики лібералізації щодо експорту з території України. Але обмеження будуть значнішими, ніж минулого року, будуть застосовуватися екстрені гальмування по ряду продуктів, що в тому числі і вимагали протестувальники. Слід відзначити, що поляки досягли для себе ряд фінансових пріоритетів від ЄС. Дональд Туск запевнив, що польська влада буде компенсувати ті витрати, які вони понесли начебто через українське зерно. Тому в сукупності всі вимоги практично задоволені. І не випадково, що покращення ситуації настало разом із закінченням другого туру місцевих виборів, що доводить, що у блокаді кордонів питання політики було ключовим”, – вважає Денис Марчук.

Залишається відкритим питання, чи буде розблокування кордонів з Польщею постійним чи ситуативним.

“Новий етап перемовин між Україною та Польщею очікується в кінці квітня – на початку травня. Тоді буде ставиться питання про повне розблокування кордонів. За даними МВФ, за останні півроку блокади українська економіка понесла значні втрати. Цікаво, що певні європейські перевізники закликали населення своїх країн не користуватися послугами польських операторів”, – додав заступник голови ВАР.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chy-bude-rozblokuvannya-kordoniv-z-polshheyu-postijnym-chy-sytuatyvnym
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН