Чи вплине обмеження суми держкомпенсації на плани аграріїв?

Чи вплине обмеження суми держкомпенсації на плани аграріїв?

Змінами, зокрема, передбачається певне обмеження щодо суми держкомпенсації: так один покупець вітчизняного обладнання/техніки так само може розраховувати на компенсацію 25% його вартості –  проте в розмірі, що не перевищує 60 млн гривень.

Чи вплине це обмеження на плани аграріїв щодо придбання вітчизняного елеваторного обладнання та наскільки суттєво відобразиться на розмірі компенсацій?

Зміни, передбачені Постановою Кабміна №205 в цій частині, коментують Борис Рибачук, заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries, та Улян Сацик, директор українсько-німецького фермерського господарства «Соняшний двір».

Борис Рыбачук KMZ Industries

Борис Рибачук, заступник генерального директора з розвитку KMZ Industries: «Із нашого досвіду – а це 4 роки функціонування програми держкомпенсації, і увесь цей час обладнання KMZ Industries включено до її переліку  –  ще жодного разу не траплявся продаж «під компенсацію» на суму більше 240 млн грн – саме до такого обсягу інвестицій сьогодні максимально можна розраховувати на повні 25% компенсації, що становить 60 млн грн.

Значно на обсяг компенсацій, на нашу думку, така ситуація не вплине. Річна інвестиція більше 240 млн грн зазвичай передбачає одночасну покупку як досить значної кількості сільськогосподарської техніки, так і елеваторного обладнання, до того ж, у такому випадку йтиметься про великі потужності. Такі вкладення можуть дозволити собі лише великі агрохолдинги, та й навіть для них ця практика не є розповсюдженою.

Що ж стосується середнього бізнесу, а також малих агропідприємств (йдеться про 40% компенсації для фермерських господарств і їхнє порогове значення для інвестиції у 150 млн грн), то озвучені обмеження їх жодним чином не зачеплять. І вітчизняне елеваторне обладнання, крім іншого, так само буде привабливе для них і в плані можливості отримання державної компенсації».

Ульян Сацик_Соняшний двир

Улян Сацик, директор українсько-німецького фермерського господарства «Соняшний двір» підтримує його думку: «Для фермерського господарства, як наше, інвестиції в омріяний елеватор зазвичай не перевищують декількох мільйонів гривень, тож такий «поріг» у 60 млн грн держкомпенсації для нас, фермерів, не те що не критичний, а, можна сказати, навіть недосяжний.

Що стосується середнього бізнесу, то, наскільки я знаю, навіть і тут в придбання елеваторного обладнання й сільгосптехніки зазвичай інвестують не одночасно. Та й навіть будівництво великих потужних зерносховищ зазвичай розбивають на декілька черг, що припадає на різні роки. Тож законодавче обмеження драконівським не назвеш і про якісь перепони розвитку елеваторного бізнесу, як на мене, тут не йдеться».

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chy-vplyne-obmezhennya-sumy-derzhkompensaciyi-na-plany-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати