Ціни будуть тільки зростати: які продукти подорожчають восени

Ціни будуть тільки зростати: які продукти подорожчають восени

Які продукти харчування подорожчають у найближчому майбутньому, пише РБК-Україна.

Провідний аналітик однієї з консалтингових компаній Неля Онищенко розповіла нам, чому за 2021 рік ми можемо спостерігати таке зростання цін.

“Зростання цін на продукти харчування – це основна тенденція 2021 року, адже якщо проаналізувати динаміку, то можна побачити, що стали дорожчими практично всі категорії товарів. Найменший середньомісячний приріст ціни спостерігався на пшоно – 0,8%, тоді як найбільш стрімко дорожчали цукор і масло – на 8% в середньому за місяць. Серед факторів, які вплинули на зміну цін – сезонність виробництва, ціни на сировину і комбікорми, скорочення поголів’я худоби”, – пояснила вона.

Тваринна продукція дорожчатиме
Онищенко зазначає, що вищевказані фактори впливали на продукцію тваринного походження. Тенденції до зниження ціни – в Україні поки немає.

“Перш за все, в річній ретроспективі спостерігається зниження виробництва м’яса (виключаючи свинину), молока і яєць. З січня по травень 2021 року в порівнянні з аналогічним періодом у 2020 році, виробництво скоротилося на 3-4%. Подальше зменшення поголів’я великої рогатої худоби та птахів свідчить про те, що ситуація з виробництвом найближчим часом не зміниться, а, відповідно, особливих передумов для зниження цін не буде”, – розповіла аналітик.

Соняшникова олія стала “золотою”
Всі українці відчули на собі подорожчання соняшникової олії. На жаль, це не межа. Восени вона ще більше злетить в ціні, приблизно на 25-30%.

“Стрімке зростання цін спостерігається і на соняшникову олію, яка тільки протягом 6 місяців 2021 року стала дорожчою більш ніж на 50% (середньомісячний приріст склав більше 8%). Основою для зльоту ціни тут теж стала сировина. Але і це ще не кінець – зростання ціни буде спостерігатися як мінімум до середини осені і може становити 25-30%”, – резюмувала експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ciny-budut-tilky-zrostaty-yaki-produkty-podorozhchayut-voseny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати