178171

Ціни кусаються: чи подешевшають ягоди

Про це пише ТСН.

На ринках полуниця коштує у середньому 60 гривень за кілограм. Вона зараз чи не найдешевша ягода. Менше коштують лише порічки та смородина - 45-50 гривень за кілограм. Малина ж, аґрус та черешня коштують 70-80 гривень. Чорниці - 80-90. Найдорожче просять за лохину - 45 гривень за 100 грамів - це 450 гривень за кілограм. 

Слід зауважити, що у супермаркетах кілограм лохини дорожче на сто гривень. Вартість малини сягає 330 гривень.

Погодного обґрунтування високим цінам на липневі ягоди немає, пояснює агроаналітик. Вартість малини, лохини та інших ягід просто прирівняли до червневих розцінок. Хоча в регіонах, де вирощують ягоди, цінники в рази менші за столичні. У Херсоні, наприклад, черешню купити можна за 20 гривень за кілограм. У Києві за ягоду де-не-де досі просять по 100. 

Це вже через цьогорічні проблеми з логістикою, каже економіст Олег Пендзин. "Різко зменшилась можливість довести через карантинні обмеження, через адаптивний карантин в різних регіонах. Сам факт довозу став просто дорожчим", - каже він. 

Крім того, ціна в столиці та великих містах шокує, бо постачальники орієнтуються на купівельну спроможність мешканців. “Киянин може дозволити собі трошки більше, а тому він готовий заплатити дорожче”, - наголосив  Олег Пендзин.

Найближчим часом вартість липневих ягід впаде на 20-30%.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як відрізнити справжнє морозиво від фальсифіката: 5 підказок

Про це розповіла Ніна Кільдій, керівник відділу тестувань Центру незалежних споживчих експертиз «Тест».

Керівник відділу тестувань Центру незалежних споживчих експертиз «Тест» Ніна Кільдій зазначає, що зазвичай виробники відповідально ставляться до маркування. «Якщо людина хоче знайти справжнє і натуральне морозиво, варто обирати з категорії „Пломбір“ або „Вершкове“, тому що це ті категорії, за якими законодавством закріплене питання лише молочної сировини. Тобто, в пломбір 4733 не можна додати ні пальмову, ні якусь іншу рослинну олію. Це саме стосується і вершкового морозива».

Але, слід зауважити, що є ще вафельний стаканчик та шоколадна глазур, яка також може містити ту ж саму пальмову олію. «Для споживача треба трошки розрізняти склад самого морозива, стаканчика та глазурі. Добре, коли виробник чітко вказує склад, а не плутає споживача».

Ціна

Ніна Кільдій пояснює, що для споживача — перша підказка — це назва, і з цією назвою буде пов’язана ціна. Друга підказка — це ціна. «Тому що пломбір, якщо він виготовляється зі справжнього молока чи інших молочних інгредієнтів, дешево коштувати не буде, порівняно з морозивом, у якому є комбінований склад сировини. Якщо ви бачите дешевий продукт, він не може бути абсолютно якісним».

Як уникнути барвників та ароматизаторів?

«Якщо хочете купити максимально якісний продукт, я раджу купувати білий пломбір та вершкове морозиво, — говорить керівниця відділу тестувань Центру незалежних споживчих експертиз „Тест“ Ніна Кільдій, — треба завжди розуміти, що, чим більше в морозиві екзотичних смаків — манго, маракуйя інших екзотичних фруктів, то там однозначно не уникнути барвників та ароматизаторів».

Також вона пояснює, що обов’язково треба уважно читати на етикетці про наповнювач, наприклад, «зі смаком полуниці» чи «з полуницею». «Виробник зобов’язаний додати цей інгредієнт до свого продукті, якщо він вже це написав».

Як розрізнити, чи продукт повторно заморожувався?

Працівники магазинів нерідко, бажаючи зекономити на електроенергії, «грішать» тим, що вимикають на ніч морозильні камери, і заморожені продукти тануть. В результаті в них може з’явитися кишкова паличка, що призведе до отруєнь. І повторне заморожування цієї проблеми не вирішить.

Ніна Кільдій дає ще одну підказку як визначити, що продукт заморожений повторно: «Треба звертати увагу на форму морозива. Як тільки його розморожують, воно починає втрачати форму. Якщо це брикет, ріжок або ескімо, вони мають бути відповідної форми. Якщо продукт має форму плями, значить, він замерз повторно. Або, якщо ви на дотик відчуваєте, що воно не тверде, значить, морозиво неправильно зберігається. Ну і, звісно, цілісність збереження упаковки».

Обережно, «імпорт»!

Керівниця відділу тестувань Центру експертиз «Тест» також застерігає і радить перевіряти імпортне морозиво. Бо, через стереотипи, що імпортне, значить, краще, люди натикаються на ще більший фальсифікат. «У нас цим моментом дуже добре маніпулюють, пишуть, наприклад, ніби це білоруське морозиво. А потім починаєш вчитуватися, то воно ніби зроблене з білоруського масла, а виробник Україна. Або читаєш, що морозиво зроблене за традиціями Нової Зеландії, а, насправді, це вітчизняний виробник. Хто хоче знайти справжнє італійське морозиво, вчитуйтесь в етикетку, щоб там дійсно виробник був з Італії, бо українські виробники можуть іноземний прапор на упаковці розмістити, а, насправді, це наш продукт».

Джерело: milkua.info

Заврожайне літо від Vitagro Partner

Компанія  Vitagro Partner підготувала гарячу пропозицію цього спекотного літа у вигляді акції на озимий ріпак – «Захист оплачено». При покупці 12 п.о. одиниць у подарунок  партнер може обрати із запропонованого переліку ЗЗР індивідуально під свою потребу.

«Наші партнери знають, що вирощування ріпаку - це як гра у лотерею. Можеш багато вкласти, а нічого не отримати! Тому кожне сільськогосподарське підприємство має індивідуально обирати сорт чи гібрид озимого ріпаку залежно від ґрунтово-кліматичних умов та своїх фінансових можливостей. Проте селекційна наука не стоїть на місці і дає гідну відповідь викликам зміни клімату у вигляді нових високопродуктивних та найбільш адаптованих сортів. Вартість сорту суттєво менша ніж гібриду, а це реальна вигода для фермерів! Ми пропонуємо аграріям найкращі сорти, що показали результати не гірші від гібридів, та досягли гарних врожаїв. Також наші фахівці надають комплексну підтримку та допомагають обрати найкращі технології вирощування для досягнення найвищих результатів» - коментує Микола Сучек, керівник відділу R&D компанії Vitagro Partner.

Прийняти участь у акції дуже легко, варто замовити 12 п.о. озимого ріпаку  ТМ SEMELITA і у подарунок отримуєте захист на вибір. 

У акції беруть участь такі препарати : 
12 п.о. ріпаку + 10 л гербіциду «Гектор»
12 п.о. ріпаку + 15л гербіциду «Аделіт»
12 п.о. ріпаку + 20 л інсектициду «Суфрон»

Акція діє до 1.08. 2020 або до закінчення товару на складі. 
*сорти що беруть участь у акції уточнюйте у представника компанії.

Про сорти Semelita що беруть участь у акції: 

Кортез - сорт ріпаку озимого зі стабільною ознакою високої продуктивності. За роки (2011-2013 рр.) випробувального товарного вирощування в Чехії, забезпечив 5,09 т. Повільно наростає восени, тому потребує ранніх строків висіву. Має високу зимостійкість, швидке відновлення вегетації. За роки вирощування в Україні, забезпечив врожайність на рівні 4,2-4,5 т/га 

Рескатор – один з найбільш ранньостиглих сортів серед представлених у Європі. Сорт за продуктивністю успішно конкурує з найкращими гібридами практично в усіх зонах вирощування (1-ше місце за врожайністю у 2011-2013 рр. в своїй групі, з середнім результатом 5,44 т/га). В Україні в різних ґрунтово-кліматичних умовах врожайність була від 3,8 до 4,7 т/га.

59.jpg

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Кабмін змінив склад правління Укрзалізниці

Про це УНН повідомили у пресслужбі компанії.

"Рішенням Кабінету міністрів України Івана Синякова призначено в.о. члена правління АТ “Укрзалізниця”. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду 1 липня", - йдеться у повідомленні.

Іван Синяков долучився до команди Укрзалізниці в травні цього року. Працював на посаді директора з управління персоналом та соціальної політики. Має 16-річний досвід управління людськими ресурсами та успішні кейси побудови HR-систем у компаніях зі штатом до 100 тис. осіб, вказали в УЗ.

Працював у НАК “Нафтогаз України”, групі компаній “Континіум”, ПАТ “Державний експортно-імпортний банк України” та ЗАТ “Холдингова компанія “Бліц-Інформ”.

Окрім того, Кабмін ухвалив рішення припинити повноваження члена правління з питань зв’язків з державними органами АТ “Укрзалізниця” Сергія Кушніра.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Ціни на пшеницю демонструють поступове зростання

Після заяви США про припинення торговельної війни з Китаєм та негайне відновлення експорту американських товарів до КНР ціни на пшеницю на всіх світових біржах почали зростати. Проте Китай поки що офіційно не прокоментував дані заяви.

На початку торгів ціни на пшеницю різко виросли слідом за котируваннями сої, яка є основним товаром, що США експортують до Китаю. Проте перед закриттям торгів ціни дещо відкотилися донизу.

Експорт пшениці з США за тиждень виріс на 64% до 472,6 тис т, що на 15% перевищує показник минулого року.

Ціни також підтримує зниження австралійським бюро сільського господарства та природних ресурсів (ABARES) прогнозу виробництва в країні на 11% до 16,95 млн т, що стане найгіршим показником з 2008 року, коли врожай склав лише 13,6 млн т. Викликане посухою на східному узбережжі країни зменшення виробництва може скоротити експорт зерна з країни, яка є четвертим за величиною світовим постачальником пшениці.

Березневі пшеничні ф’ючерси на американських біржах виросли:

на 2,02 $/т до 191,52 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
на 2,30 $/т до 186,10 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
на 2,48 $/т до 214,03 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Євросоюз за тиждень збільшив експорт пшениці до 197 тис т, проте загальний експорт м’якої пшениці в поточному сезоні станом на 2 грудня склав лише 6,426 млн т, що на 29% поступається минулорічному рівню.

Слідом за американськими біржами ф’ючерси на борошномельну пшеницю виросли в Парижі на 1 €/т до 202,25 €/т або 230,07 $/т.

Внаслідок затримок судів в Азовському морі та зменшення запасів пшениці ціни на українську та російську пшеницю виросли на 1-2 $/т до 228 $/т для пшениці з протеїном 12,5% та 223 $/т для пшениці з протеїном 11,5%.

Україна за тиждень скоротила експорт пшениці на 38% до 179 тис т, тоді як Росія експортувала майже 600 тис т, а загальний експорт пшениці в поточному сезоні вже сягнув 20,4 млн т.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

За добу порушників вагових норм оштрафували на €20 тисяч - Криклій

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій у Facebook.

"Перші результати роботи демонструють, що охочих порушити правила - чимало. Посилені заходи габаритно-вагового контролю діють на дорогах шести областей України в цілодобовому режимі. За добу 1 липня перевірено 4459 транспортних засобів, нараховано 20 тисяч євро плати за проїзд", - написав Криклій.
Він зазначив, що посилені перевірки дозволяють зменшити порушення вагових норм при перевезенні вантажів і якісно вплинуть на стан доріг.

"А на тих, хто ігнорує правила користування дорогами, не дотримується габаритно-вагових норм, чекатимуть штрафи", - наголосив міністр.

Джерело: Укрінформ

Ваш вибір 'Нічого сказати'.