174499

Ціни на різні сорти винограду на ринку

Винограду на ринку стає все більше, а ціни, відповідно, знижуються! Сьогодні перевірили, які сорти винограду вже є на майданчику ринку "Шувар".

Вітчизняним аграріям необхідно прискорити жнива – експерти

Теґи: 

Спекотна та волога погода в Україні сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи.
Про це повідомляється на сайті Національної академії аграрних наук України.

«Жарка та волога погода сприяє масовому розвитку бур’янів, хвороб та шкідників на посівах. Підвищення температури повітря й часті опади і в подальшому будуть сприяти розвитку цих хвороб, тому необхідно оперативно проводити збиральні роботи», - йдеться у повідомленні.

У другій та на початку третьої декади липня спостерігалася нестійка за температурним режимом погода зі значними коливаннями добових температур повітря, спекотні дні змінювалися прохолодними. Похолодання в окремих регіонах супроводжувалося дощами різної інтенсивності та кількості, грозами, градом та шквалами. Середньодобова температура на 1-6 0С перевищувала декадну норму і становила від 17,50С на заході – до 27,00С тепла на півдні. Поверхня грунту вдень нагрівалася до 57-65 0С, вночі охолоджувалася до 6-13 0С тепла. Опади різної інтенсивності спостерігалися майже на всій території країни.

За інформацією науковців, наразі важливим є питання підготовки ґрунту під майбутній урожай, найголовніше це збереження наявної вологи та накопичення майбутньої. Так, за багаторічними даними, кількість опадів, ймовірних у третій декаді липня та в серпні становить біля 100 мм. Якщо цю кількість зберегти від непродуктивних втрат, то створиться сприятлива ситуація для отримання своєчасних сходів, передусім – ріпаку озимого.

Джерело: Укрінформ

Ціни на кукурудзу і олійні в Україні поступово зростають

Внутрішні закупівельні ціни на продукцію рослинництва в Україні повільно зростають. Такий висновок можна зробити з нового звіту щодо закупівельних цін на основні продовольчі продукті, який оприлюднив директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Згідно із наведеними даними, лідером зростання стали ціни на сою. Зараз середня закупівельна ціна на культуру складає 10466 грн за тону і це на 8% вище, ніж місяць тому. Найбільше – 12500 грн – за тону сої дають на Кіровоградщині.  Найнижча ціна склалося у Вінницької області. Там вона становить 8030 грн/т.

Порівняно відчутно, на 3%, зросли ціни на соняшник – до 10271 грн/т. Найбільше за насіння соняшника отримують аграрії Донеччини – 12000 грн за 1 тону. Найменше – 8585 грн/т – у Одеській області.

Пшениця 2, 3 та 4 класів за тиждень піднялась у ціні на 1%, так само, як і ячмінь 3 класу. Діапазон середніх закупівельних цін на пшеницю – від 5161 грн/т до 5572 грн/т. Ячмінь в середньому коштує 4504 грн/т.

Середня ціна на кукурудзу, 4553 грн/т, наразі на 1% вище, ніж місяць тому, і на 11% вище , ніж рік тому. Найменшу ціну на кукурудзу зараз мають аграрії Вінницького регіону. – 3700 грн за тону. Такий же «цінник» на тону ячменю 3 класу на Луганщині та Полтавщині. Загалом, 3700 грн/т – це найнижча закупівельна ціна на будь-яку рослинницьку продукції в Україні станом на 24 липня 2020 року.

Ціни на інші рослинницькі культури зазнають падіння. За місяць найбільше, на 4%, «впало» жито – до 5600 грн/т. Але треба зазначити, що ця ціна на 42% вище, ніж минулоріч.  До того ж за місяць на 3%, просіли ціни на гречку – до 16250 грн/т. Але це аж на 158% вище, ніж влітку 2019 року.

Джерело: Landlord

Мораторій на планові перевірки господарств продовжено

 Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Так, п. 52-2 Підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України передбачено, що з 18 березня 2020 по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ на всій території України, з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) діє мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок.

Але звертаємо Вашу увагу на те, що мораторій не діє на фактичні перевірки щодо порушення законодавства в частині: обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; цільового використання пального та спирту етилового платниками податків; обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками; здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.

Законом №530 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20#Text) установлено, що на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) заборонено проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Мораторій на планові заходи, передбачений Законом №530, діє щодо сфер господарської діяльності, на які поширюється дія Закону України «Про загальні засади державного контролю (нагляду) у сфері господарської діяльності» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/877-16/conv#n30). Під дію мораторію потрапляє близько 80 сфер (пожежний нагляд, охорона праці тощо), але потрібно враховувати, що один орган державного контролю може здійснювати контроль у декількох сферах (наприклад, під мораторієм перевірки Держпроспоживслужби у сфері захисту рослин, АЛЕ довзолені перевірки у сфері санітарно-епідеміологічного благополуччя населення).

Виробник "Нашої Ряби" знизив ціну на курятину

Про це повідомляє пресслужба компанії, передає УНН.

Середня ціна на курятину зараз складає 34,16 грн без ПДВ за 1 кг натуральної ваги.

"МХП – провідний виробник курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку, який володіє та контролює всі етапи виробництва курятини. Для підтримки продажів МХП контролює дистрибуційну мережу, яка складається з 9 центрів у великих містах України. МХП використовує власні вантажівки для доставки своєї продукції, що зменшує загальні витрати і час доставки", - підкреслюють у пресслужбі компанії.

Довідка: МХП — один з найбільших агрохолдингів України. Найбільший виробник і експортер курятини (Наша Ряба). Георграфія експорту компанії охоплює понад 80 країн світу. Власник МХП Юрій Косюк.

Як впливають доходи від продажу молока та м’яса на отримання субсидій

Тепер тільки 30% вартості проданої тваринницької продукції оподатковуватимуть. Відповідні зміни до обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів соціальної допомоги 22-го липня 2020- го року прийняв Кабінет Міністрів України. Про це повідомляє прес-служба Асоціації виробників молока.

Нині, через вплив доходів від продажу сільськогосподарських тварин, молока, м’яса та іншої продукції тваринництва на отримання субсидій, «присадибники» не декларують ці доходи та не ідентифікують тварин. Аби вивести торгівлю тваринницькою продукцією на селі «з тіні», Мінекономіки ініціювало зміни до порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства).

Так, відповідно до пункту 11 Порядку схваленої постанови, «доходи від реалізації молока та молочної сировини, а також продукції тваринництва враховуються у розмірі 30 відсотків нарахованих сум». Тобто, лише 30% вартості проданої продукції оподатковуватимуть і враховуватимуть у суму доходів сім’ї.

Відповідні зміни сприятимуть рівному доступу до державної допомоги, об’єктивності при призначенні пільги та спрощення необхідних документів.

Примітка

Відповідно до Довідника ознак доходів фізичних осіб, доходи від продажу продукції тваринництва – це доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД:

живі тварини;
м’ясо та їстівні субпродукти;
риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні;
молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені;
інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені;
жири та олії тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; готові харчові жири; воски тваринного або рослинного походження;
готові харчові продукти з мяса, риби або ракоподібних, молюсків або інших водяних безхребетних;
шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена.