«Епіцентр Агро» запускає зернотрейдинг та планує до 300 тисяч тонн зерна на рік

У 2025/26 маркетинговому році компанія «Епіцентр Агро» має намір запустити власний зернотрейдинговий напрямок, що стане логічним продовженням її діяльності у сфері сільського господарства. Це рішення зумовлене зростаючим інтересом фермерів до співпраці через елеватори компанії, а також прагненням розширити свою присутність на ринку зернових.
Про це розповідає AgroReview
Стратегія розвитку та перші кроки
За словами керівниці «Епіцентр-Агро» Світлани Нікітюк, перший етап запуску трейдингового напрямку передбачає роботу на основі елеваторів у Вінницькій та Хмельницькій областях, що розташовані у центрі та на півночі відповідних регіонів. Компанія планує закуповувати зерно безпосередньо у фермерів, приймати його у сезон та надавати послуги з транспортування на власних зерновозах, що дозволить ефективно зв’язувати фермерів із ринком.
«Ми вирішили почати з наших елеваторів, звичайно, це Вінницька область, Хмельницька область (центр і північ). Будемо закупляти у фермерів, приймати сезон. У нас є зерновози, ми можемо з полів надавати послуги», — зазначила вона.
Цілі та перспективи
Компанія прагне вийти на обсяг до 300 тисяч тонн зернових щороку, а далі планує аналізувати ринок і визначати потенційний обсяг поставок, залежно від його можливостей.
Як розповіла Світлана Нікітюк, трейдинговий напрямок спершу працюватиме з базисом EXW, з можливістю подальшого переходу до CPT, що дозволить оптимізувати логістику та умови співпраці з клієнтами.
«Що стосується маржі, це таке непрогнозоване питання, тому що кожен рік вона в різному активі бізнесу. В цьому році вона на трейдингу невелика і багато компаній молодих і тих, хто давно існує на ринку, підтвердять це. Так само не спрацював елеваторний напрямок, але спрацювало виробництво, тому що зменшуємо постійно собівартість», — сказала Нікітюк.
Вона додала, що компанія має намір створити вертикально інтегровану систему, проте остаточна концепція ще розробляється. В рамках стратегії розвитку «Епіцентр Агро» розглядає можливість виходу на «велику воду», тобто розширення своїх агросервісів та географії діяльності.