174499

COVID-19 може зробити Україну "світовою житницею"

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, передає з посиланням на прес-служба відомства.

"Коронавірус дав Україні унікальний шанс стати "Світовою Житницею 2.0", яка здатна гарантувати продовольчу безпеку собі і партнерам і здобути цим авторитет та вплив на світовій арені. Це не про "аграрну наддержаву". Набагато доречніше формулювання "гарант світової продовольчої безпеки". Яким Україна вже, по суті, є. В новій архітектурі світу питання продовольчої безпеки має всі шанси стати актуальнішим за питання цін на енергоносії", – сказав Кулеба.

Він зазначив, що від початку пандемії наші дипломати бачать, як зростає зацікавленість в імпорті з України наших традиційних продуктів. Географія запитів — від Чилі до Індії.

"По суті, для утвердження в новій ролі потрібне нове позиціонування та вправна економічна дипломатія. Правильна політична та ідеологічна парасолька над уже фактичним лідерством в експорті продовольства. Аби український народ, який у минулому сторіччі намагалися вбити голодом, у цьому сторіччі став гарантом світової продовольчої безпеки", – додав міністр.

На Прикарпатті фермери роздають безкоштовно людям качок

Кооператив «Файні Ябка» (Івано-Франківська обл.) запустив проєкт з вирощування качок. Про це йдеться в повідомленні кооперативу в соцмережі.

Проєкт «Мулард 20/3» передає всім бажаючим 20 каченят породи мулард, яких відгодовують і вирощують близько 3-х місяців.

«Протягом цього періоду господарі будуть отримувати нашу допомогу і підтримку учасникам проєкту у вигляді доставки кормів та огляду ветеринаром качок. В кінці проєкту люди повертають нам три дорослі качки, а решту птахів можуть залишити собі або реалізувати (кооператив дозволить учасникам проєкту продати птицю місцевим підприємствам)», - уточнюють в кооперативі.

Метою проєкту є — створення нових економічних зв'язків між селом і містом та дати можливість людям робити власний екологічно чистий продукт.

Джерело: greenpost.ua

Ціни на рослинні олії розвернулися донизу

Після тривалого періоду подорожчання рослинних олій, насамперед пальмової, ціни розвернулися донизу на тлі покращення погоди та стану посівів сої в США, а також прогнозів нарощування виробництва пальмової олії в Малайзії у липні та восени.

Після зростання за два попередні тижні на 14,5%, вчора жовтневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії впали на 4% до 2672 рінггитів/т або 628,4 $/т. Трейдери очікували різкого зниження обсягів виробництва у липні через повені та дефіцит робочої сили, проте воно зменшилося незначно, що призвело до падіння цін.

За даними Асоціації пальмової олії Південного півострова (SPPOMA),протягом 1-25 липня виробництво пальмової олії в Малайзії скоротилося на 11%, тоді як в період 1-20 липня падіння складало 17%. Одночасно експорт пальмової олії за 1-25 липня виріс попередньо на 1-4%, тоді як експерти очікували зростання на 6%.

Очікується, що Малайзія та Індонезія, що є основними виробниками пальмової олії, нарощуватимуть її виробництво найближчим часом на тлі високих цін та активного попиту. Проте попит поступово починає знижуватися внаслідок надто високих цін у порівнянні з якіснішими соєвою та соняшниковою оліями, котирування яких останнім часом не зростали, а по мірі збирання нового врожаю почнуть опускатися. Спред цін пальмової та соєвої олії знизився до мінімальних 30-35 $/т, а соняшникової – до 110-120 $/т.

Ф’ючерси на соєву олію в США вчора впали на 3% до 654,1 $/т слідом за цінами пальмової олії та на тлі покращення стану посівів сої в США. Ціни на сою знизилися на 1% до 326 $/т, оскільки їх підтримали закупівлі сої Китаєм.

За даними звіту USDA, кількість посівів сої у доброму або відмінному стані за тиждень виросла на 3% до 72%, хоча рік тому таких було 54%. У фазі цвітіння знаходяться 76% посівів у порівнянні з 52% минулого року та 72% в середньому за 5 років. Стручки сформовані на 43% у порівнянні з 17% минулого року та 36% в середньому за 5 років.

Ціни на українську соняшникову олію з нового врожаю під тиском низького попиту знизилися до 760-770 $/т FOB, але покупці за поставки у листопаді-грудні пропонують не більше 740-750 $/т FOB.

Ціни на ріпакову олію в ЄС залишаються на рівні 760-770 €/т FOB Dutch, але різке зміцнення євро опускає конкурентоспроможність європейської олії. Спекулятивне подорожчання серпневих ф’ючерсів на ріпак на біржі в Парижі на 4,75 €/т до 382,25 €/т обумовлене необхідністю закриття контрактів до кінця тижня.

Джерело: graintrade.com.ua

Жовто-блакитний: на Херсонщині виготовляють патріотичний сир

У сімейній сироварні Едуарда й Данила Репілевських, що в селі Мар’янівці Каховського району Херсонщини виготовили твердий сир кольорів українського стягу – жовто-блакитний. Його так і нарекли “Прапор”.

Секретний рецепт “патріотичного” сиру автори кулінарного шедевру не розкривають – лише запевняють, що на нього пішли виключно натуральні інгредієнти. Утім, інших тут й не використовують.

Директор сільськогосподарського підприємства Данила Репілевський розповів, що для початку зробили лише двісті кілограмів оригінального смаколика – хотіли подивитися, як піде. Та споживачі Херсонщини й Миколаївщини теж виявилися патріотами: розкуповували новинку залюбки.

Перша партія сиру в кольорах українського прапора розійшлася в торговельній мережі за лічені дні. Тепер зварили вже й другу, на півтонни. Могли й більше, проте сировину – молоко – в Мар’янівці дають кози альпійської породи з невеличкої ферми на три сотні голів. Виходить лише 200-250 кілограмів сиру на день, а для задоволення попиту (продукцію сімейної сироварні люди встигли розкуштувати) цього вже обмаль.

Тому кількість кіз у перспективі хочуть збільшити вдвічі. Тоді славнозвісний “Прапор” зможуть спробувати на смак і в інших регіонах країни.

 

Джерело: SEEDS.org.ua 

Українське борошно вперше відправили в Ізраїль

Борошно під брендом «Хлібний майстер» вперше відправили до Ізраїлю з допомогою контейнерів.

Про це повідомили на сторінці компанії «Зернова база України» у Facebook.

У прес-службі компанії відзначили, що це є частиною планів з розширення меж збуту продукції.

Джерело: jewishnews.com.ua

Яким буде врожай винограду винних сортів

Про це УНН розповів голова громадської спілки "Асоціація садівників, виноградарів та виноробів України" Володимир Печко.

“Урожайність технічного винограду не так важко прорахувати. Близько 80 центнерів з гектару, це в принципі нормальна урожайність по Україні. Ми маємо близько 40 тисяч гектарів, тобто ми помножуємо 8 тонн чи 80 центнерів на 40 тисяч гектарів й виходить (320 тисяч тонн —ред.) об’єм винограду технічних сортів”, — розповів Печко.

Також за його словами, на сьогодні в Україні імпорт іноземного вина збільшується.

“Минулого року імпорт збільшився на 20%, потроху імпорт витісняє українського виробника з власного ринку. Це означає, що з реалізацією виноматеріалів у нас можуть бути проблеми в цьому році”, — сказав Печко.