Це не межа: вартість кави робуста сягнула 45-річного максимуму

Це не межа: вартість кави робуста сягнула 45-річного максимуму
Фото: з відкритих джерел

Індекс гуртових цін на другу за популярністю каву в зернах досяг найвищої ціни з 1979 року. За даними Міжнародної організації кави (ICO), вартість гуртових постачань робусти у квітні зросла на 16,8% – до $1,93 за фунт.

Сорт кави робуста використовується в купажах для еспресо та виробництві розчинної кави. Робуста значно поступається арабіці за смаковими якостями, але міцніша і дешевша за неї.

Причина зростання цін – другий поспіль низький урожай кави у В’єтнамі, який є основним постачальником кави цього сорту, і посуха у регіонах Бразилії, де вирощується цей сорт.

Зниження врожайності у двох найбільших гравцях на ринку кави накладається на зростання попиту на каву, насамперед у країнах Азії.

Ціни на каву сорту робуста злетіли до максимуму за 45 років: у В'єтнамі неврожай
Ціни на каву сорту робуста злетіли до максимуму за 45 років: у В'єтнамі неврожай

Натомість, зазначає агентство Bloomberg, кавовий пояс В’єтнаму може почати відновлюватися від посухи вже цього місяця, а хедж-фонди знижують ставки на подальше зростання цін. Стримування цін також сприяє збільшенню постачання сорту арабіка з інших регіонів.

Травневі контракти на каву сорту робуста зросли на 4,8% до $3838 на торгах на Лондонській біржі, і це найвища ціна з 2008 року. 

Обмеженість ринків робусти також сприяє зростанню цін на каву сорту арабіка преміумкласу. Ф’ючерси на арабіку в Нью-Йорку зросли на 3% і перевищили позначку $2 за фунт уперше з грудня минулого року.

Джерело: LIGA.Бізнес

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cze-ne-mezha-vartist-kavy-robusta-syagnula-45-richnogo-maksymumu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати