«Ціна – «космос», якість – «росія». Скільки коштують продукти на окупованих територіях

«Ціна – «космос», якість – «росія». Скільки коштують продукти на окупованих територіях
Фото: з відкритих джерел

Мешканці окупованого Бердянська Запорізької області розповідають, як щодня дорожчають продукти харчування і що вони думають про якість російської ковбаси та горілки

Про це розповідає AgroReview

Житеі тимчасово окупованого Бердянська розповідають, що ціни весь цей час постійно зростають, цей процес не припиняється. Якщо на початку окупації ціни в магазинах та на ринках Бердянська кинули всіх у шоковий стан, то тепер люди вже просто приречено спостерігають за процесом їхнього підвищення. При цьому всі мешканці (навіть «ждуни руzzкого мира») не менш, ніж цінами шоковані якістю російських продуктів.

“Їсти російське неможливо!”

– Ніколи не думала, що російські товари такої низької якості, – зізнається жителька Бердянська, пенсіонерка, – чи вони сюди, до нас везуть усе непотрібне? Купили якось курячу тушонку «Рузком», це справжнісінькі котячі консерви, разом з кістками перемелені, тільки й кішка їх їсти не стала. Заради інтересу переглянула склад, а там список є-добавок, підсилювачів смаку всяких на всю етикетку. Зовсім інша річ – наша українська тушонка, брали Мелітопольську, у складі курка, вода, лавровий лист та желатин, все натуральне, жодних стабілізаторів-підсилювачів.

Бердянці незадоволені і якістю російського морозива, яке, на їхню думку, схоже на щось штучне, а зовсім не на молочний продукт. Та й ціни на це морозиво такі, що навіть у літню спеку мало хто міг дозволити собі таке задоволення.

– Мене якось пригостили російським морозивом, – розповідає мешканка Бердянська Тетяна, – навіть не знаю, з чим цей смак порівняти, якась підсолоджена мастика. Можу собі уявити, що там намішано, якщо виробляють це морозиво у Красноярську, а потім везуть до нас, і тут воно ще місяцями лежить, бо мало хто придбає за 80 грн упаковку. Там натурального, мабуть, взагалі нічого немає у складі. І все російського виробництва таке, гель для прання – як вода, ціна – «космос», якість – «росія».

Російські виробники примудрилися здивувати українців навіть звичайними солоними сухариками. «Кириешки» зі смаком якогось соусу виявилися зовсім не шматочками підсушеного хліба, як очікувалося, а якоюсь незрозумілою масою, зліпленою невідомо з чого, висушеною та порізаною на шматочки. 45 грн за пакетик 60 г.

Відкриття, пов’язані з «російською якістю», чекали і на любителів міцних напоїв. Як розповідають шанувальники пива, від російського пінного продукту, випущеного на пивзаводах москви, санкт-петербурга, кубані, з організмом відбувається щось незрозуміле, навіть найслабше за міцністю пиво одурманює, робить людину млявою та бездіяльною.

Горілка у росіян теж дивна. Як розповів один чоловік, у літню спеку він поклав пляшку горілки в морозилку охолодити, а коли дістав, побачив, що рідина в пляшці повністю замерзла! «Російська якість» дісталася і знаменитих Кримських вин.

– Я пам’ятаю, раніше, ще до війни, – згадує мешканка Бердянська Вікторія, – ми на свята завжди купували вина «Масандри», це ж був нектар! А те, що у нас зараз продається під вивіскою усіляких «Кримских погребков» – це жах і кошмар, і для шлунка, і для душі. Купили «Кагор» та вилили, пити просто неможливо. Та й ціна – не менше ніж 200 грн за пляшку вина.

Імпортного алкоголю в місті просто немає, якщо десь з’являється пляшечка-інша – це залишки, які цінителі розмітають дуже швидко. І так не лише з алкоголем, будь-який імпорт є великим дефіцитом, ситуація дуже нагадує не найкращі «совкові» часи.

Російські ковбаси – це окрема розмова, ціни на більш-менш їстівні ковбасні вироби від 400 грн за кг. Та й ті мають смак, у якому навіть не досвідчений споживач розкуштує величезну кількість підсилювачів та інших добавок. Російській ковбасі є альтернатива – місцевий м’ясокомбінат, де ковбаса дешевша і періодично бувають акції, наприклад, продукт за 400 з хвостиком грн продається за 290 грн кг.

Продавці не встигають змінювати цінники

З цінами взагалі божевільна плутанина, тому що деякі вказують суми в гривнях, деякі в рублях плюс ціни постійно змінюються, весь час в бік зростання.

– Я спочатку писала в рублях і в гривнях ціни, – розповідає господиня невеликого магазинчика, – але ціна щоразу різна, ось отримали сметану, вона позавчора коштувала 75 рублів, а сьогодні вже 87 рублів. При цьому ціни всі в рублях, я поки перерахую весь товар на гривні, поки напишу цінники, то мені й торгувати вже не буде часу. Тому вказую у рублях, а вже при оплаті перераховую у гривнях. Через день все може знову змінитись.

– Я до супермаркету тепер тільки з калькулятором ходжу, – каже житель міста Олексій Іванович, – ціни всі в рублях і зовсім незрозуміло, яка в результаті вийде сума, і чи є така сума в моєму гаманці. Тому перераховую одразу, прикидаю, щоб потім не було неприємних відкриттів при оплаті на касі.

Ціни на більшість продуктів з початку тимчасової окупації зазнали неймовірних змін, взяти хоча б ту ж сметану. У березні 400 г 20% сметани Мелітопольського молокозаводу коштували 50 грн., сьогодні вже 70, а в деяких точках і 80 грн. Яйця теж від 45 грн дійшли до 70-80 грн. Сирні пряники, що коштували спочатку 80 грн, зараз коштують на 50 грн дорожче. А якщо пригадати довоєнні ціни, то різниця просто жахає. Та ж сметана коштувала 22 грн., яйця 19 грн., пряники 50 грн.

Окрема тема – фрукти. З приходом «руского мира» бердянські діти забули смак цитрусових, тому що за нинішніми цінами мало хто з батьків може дозволити собі купувати ці фрукти. Апельсини коштують 120 грн, грейпфрути 130 грн, а мандарини – 200 грн. І ціна невпинно зростає. Спочатку цитрусових не було взагалі, коли з’явилися, вони коштували 80 грн., а тепер на 120 грн дорожче. Про екзотичніші речі, на кшталт авокадо, навіть і говорити не варто.

– Мій син обожнює авокадо, – каже мешканка Бердянська Світлана, – та й взагалі у нас у родині всі його люблять. До війни ми завжди купували авокадо, стежили за акціями у супермаркетах, коли була можливість купити по 14-16 грн за штуку, і це нам тоді здавалося дорого на тлі яблук по 8 грн за кіло. Нещодавно в супермаркеті «Грація» з’явився авокадо, я побачила, так зраділа – на ціннику 120 грн – подумала, що це ще по-божому, враховуючи ціни на все інше, а потім підійшла ближче і побачила, що 120 грн – ціна не за кілограм, а за штуку!

Джерело: primorka.city

Перегляди: 9
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/czina-kosmos-yakist-rosiya-skilky-koshtuyut-produkty-na-okupovanyh-terytoriyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини