Ціна на курятину зросла майже на третину: чи варто чекати на подальше подорожчання

Ціна на курятину зросла майже на третину: чи варто чекати на подальше подорожчання
Фото: з відкритих джерел

За рік вартість курятини збільшилась у середньому приблизно на 30%. За словами аналітика Українського клубу аграрного бізнесу Світлани Литвин, зміна ціни пов’язана зі зростанням витрат на виробництво, передає UBR.


Фахівець зазначила, що у 2021 році підскочила вартість зернових, яка спричинила подорожчання комбікорму, що є основою для вирощування курей. Пікове зростання цін спостерігалося у січні-лютому поточного року — тоді вартість злетіла на 60%. Такі умови призвели до того, що виробники були змушені збільшувати ціну на продукцію або припиняти її виробляти.

Литвин наголосила, що вперше за тривалий період в Україні спостерігається скорочення виробничих обсягів курятини. Протягом останнього десятка років виробництво зростало.

“За десять місяців 2021 року промислове виробництво скоротилося на 3%, у домогосподарствах – на 4%. У таких умовах ціна й зросла”, – повідомила аналітик.

Крім того, Литвин спрогнозувала подальше зростання вартості. Фахівець пов’язує зміну цін із сезонним чинником – подорожчанням продуктів харчування напередодні свят. Зокрема, експерт попередила про зростання цін на найбільш популярні позиції, наприклад куряче філе.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/czina-na-kuryatynu-zrosla-majzhe-na-tretynu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати