Цінове піке на зернові. Аграріїв попереджають: рано радієте

Цінове піке на зернові. Аграріїв попереджають: рано радієте
Фото: з відкритих джерел

Високі ціни на зернові тримаються другий рік поспіль. Одна з причин — рекордна закупівля кукурудзи та сої Китаєм. Проте аналітики не втішають: заробітки залежатимуть ще і від погоди, логістики та інших факторів.

Про це пише propozitsiya.com.

«Сюрпризи» від Укрзалізниці
Партнер торгово-аналітичної компанії Barva Invest Богдан Костецький наголошує, що перша проблема, з якою вже стикнулися при постачанні пшениці, ячменю та ріпаку до портів — логістика, а саме — залізничні перевезення.

Наразі вартість доставки пшениці чи ячменю в порт залізницею з центральних регіонів складає 500-550 грн/т. Проте очікувана вартість доставки кукурудзи в жовтні вже сягає 800-850 грн/т. Разом з низькою пропускною здатністю портових вузлових станцій відчувається брак тяги на залізниці.

Визначальний погодний фактор
І хоч ціни високі, виграти від них зможе лише той аграрій, який діє як трейдер і грає на ринку, не перетримуючи товар в очікуванні зростаючих ринків і реально оцінюючи свої шанси, кажуть експерти.

До прикладу: основна проблема якості української пшениці пов’язана з тим, що в період збирання були тривалі дощі. Це спровокувало розвиток таких хвороб як сажка. До того ж у цьогорічного зерна вкрай низька натурна (об’ємна) вага — на рівні 760-740 г/л.

Проте покупці не скаржаться на українське зерно. За словами старшого трейдера Promising International Trading Co. DMCC (ОАЭ) Хазема Сакера, компанія не стикалася з проблемами якості поточного врожаю: «Стурбованість з приводу якості — це історія, яку ми чуємо щороку. Ця, до певної міри маніпуляція спрямована на збільшення цін на ринку і часто досить безпідставна. Адже статистика і аналіз кількості випадків відмови від вантажів знижується, в тому числі і на нових ринках».

При цьому трейдер зауважує, що високі ціни призводять до зниження попиту. Він радить виробникам розуміти, що у ринку є обмеження, великі покупці вже скасовують тендери або обмежують імпорт.

Кукурудза б’є рекорди
Рекордним за усю історію країни є рівень продаж кукурудзи сільгоспвиробниками.

«Виробник у захваті від цін, він прагне реалізувати свій товар в той момент, коли йому це необхідно. І він впевнений, що у цей момент ціни так само будуть залишатися високими. Зараз кукурудза коштує 250 $/т, і ціна в 220 чи 270 — це дуже гарна пропозиція», — каже трейдер чорноморського регіону компанії Olam International Роман Русаков.

Минулого сезону Україна продала за кордон 23,8 млн т кукурудзи, в поточному сезоні планується поставити 31 млн т 25% експортної кукурудзи уже реалізовано за форвардними контрактами. По пшениці експортні плани в районі 21 млн т, з них вже реалізовано 12-13 млн т.

Трейдер звертає увагу на зростаючий ринок Африки, де найвище зростання населення та обмежені водні ресурси, що гарантує імпортозалежним. При цьому фінансова ситуація в регіоні покращується.

Форвард під питанням
Попри сприятливу ситуацію трейдери все ж дещо хвилюються за можливі дефолти, тому що наразі ціна на кукурудзу нового врожаю складає близько 245 $/т з доставкою в порт, а починали купувати на 180-190$/т.

Врахувавши досвід минулого року покупці стали більш перебірливі щодо умов форвардних контрактів і вимагають більше гарантій, додає старший трейдер Promising International Trading Co. DMCC (ОАЭ) Хазем Сакер. За його досвідом, серйозних дефолтів виробників по поставкам поки що не було.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/czinove-pike-na-zernovi-agrariyiv-poperedzhayut-rano-radiyete
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати