Ціни на каву досягли рекордного зростання: які причини

Ринок кави переживає найбільше зростання цін із 1980 року через постійні проблеми з постачанням у ключових регіонах.
Ф’ючерси на каву сорту арабіка піднялися на 1,6%, продовжуючи 10-денний тренд зростання. Зараз арабіка продається трохи нижче $4 за фунт — майже вдвічі дорожче, ніж торік.
Про це повідомило видання Bloomberg.
“Дефіцит у Бразилії, найбільшому виробнику арабіки, продовжує хвилювати трейдерів після того, як рекордні поставки на початку сезону означають меншу доступність зараз”, – йдеться в повідомленні.
У Comexim Ltda прогнозують скорочення виробництва арабіки та робусти у маркетинговому році 2025-2026.
Збільшення кількості партій, що очікують сортування на біржі, може сприяти полегшенню ситуації на ринку. Також у Бразилії нещодавно пройшли дощі, що можуть покращити стан посівів, які постраждали від посухи.
Джерело: ТСН