Tempo950x100

Tempo300x100

Що буде з цінами на цибулю: прогноз експертів

Що буде з цінами на цибулю: прогноз експертів
Фото: з відкритих джерел

Ціни на один з основних овочів в Україні почали поступово знижуватися ще з самого початку поточного тижня, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Починаючи з понеділка, ціни на цибулю в Україні знизилися в середньому на 16%. На сьогодні українські фермери ведуть продажі цієї продукції в діапазоні 10-15 грн/кг ($0,27-0,41/кг), залежно від якості та обсягу пропонованої партії. Нагадаємо, що в середині грудня 2022 року українські виробники реалізовували цибулю в середньому у 2 рази дорожче, ніж зараз.

Головною причиною перегляду відпускних цін на ріпчасту цибулю в середині першого зимового місяця цього року стало зниження попиту на дану продукцію з боку оптових покупців. Додаткове навантаження на ціни спричинило загальне збільшення пропозиції цибулі на ринку загалом.

При цьому, як і раніше прогнозували аналітики проєкту EastFruit, основну масу пропозиції ріпчастої цибулі на внутрішньому ринку України станом на середину грудня поточного року становить продукція середньої та низької якості. На думку експертів, ця продукція не підлягає тривалому зберіганню, і її реалізація відбуватиметься в найближчі 1-2 місяці максимум.

У нинішньому сезоні ціни на цибулю в Україні залишаються одними з найвищих за останні 5 років, попри значну релокацію виробництва культури у 2023 році. Нові насадження цибулі в центральних північних і західних областях України, безсумнівно, призвели до збільшення валового збору продукції в цілому. При цьому, експерти ринку відзначають практично повсюдне недотримання сучасних технологій вирощування, що і призвело до значної втрати якості зібраного врожаю цибулі у 2023 році.

Що стосується інших країн регіону моніторингу проєкту EastFruit, то наразі ціни на ріпчасту цибулю тільки в Польщі вищі ніж в Україні. Цей факт пояснюється загальним зниженням врожайності цибулі в Польщі 2023 року в середньому до 10 %. В інших країнах регіону, врожайність цибулі 2023 року відзначається на запланованому рівні, а в деяких з них, зібрані одні з найкращих врожаїв культури за останнє п’ятиріччя.

На думку експертів ринку, ціни на ріпчасту цибулю в Україні впродовж найближчого місяця мають усі шанси продовжити знижуватися, щонайменше, до того моменту, поки повністю не буде реалізовано продукцію середньої та низької якості.

Перегляди: 6611
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-czybulyu-v-ukrayini-padayut
Like
Цікаво
4
Подобається
4
Сумно
8
Нічого сказати
7

  23 Лютого

  Австрійська компанія створила морозиво із плодів баобаба

  Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі

  Експортні ціни на російську пшеницю знизилися до мінімуму з 2020 року

  Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС

  10 млн гривень грантової підтримки вже отримали аграрії цього року на розвиток садів і теплиць

  Ціни на пшеницю знижуються під тиском стриманого попиту

  У Польщі висипали український ріпак з трьох зерновозів: Україна вимагає покарати причетних

  Через знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів

  Верховна Рада запровадила в Україні електронні аграрні розписки

  Дунайське пароплавство пропонує альтернативу автомобільним перевезенням через кордон із Польщею: маршрути

  БІЛЬШЕ НОВИН