Ціни на фрукти не будуть високими, але все залежить від погоди

Ціни на фрукти не будуть високими, але все залежить від погоди
Фото: з відкритих джерел

Високі температури в першій половині весни й раннє цвітіння дерев збільшують ризики для майбутніх плодів у разі можливих приморозків. Якщо ж сильних знижень температур не станеться протягом найближчого місяця, цьогоріч в Україні не варто очікувати на високі ціни на фрукти.

Про це в етері Громадського радіо розповів Тарас Баштанник, президент Української плодоовочевої асоціації.

«Насправді, вожай під питанням щороку. Ранні високі температури призвели до надмірного активного розвитку всіх рослин. Це підвищує ризики, що несе можливе підмерзання в квітні або травні. Воно може суттєво пошкодити врожай як на ягідних, так і на плодових культурах. Це неможливо передбачити, і ситуація залежатиме від регіону й температурних умов. Втрати можуть бути від 5% до 100%, тому ризики дійсно високі. Крім того, зараз по більшій частині території України ми бачимо похолодання і дощі, а це погіршує запилення тих культур, які вже квітнуть, особливо у плодових та кісточкових. Але наразі нічого критичного не відбулось. Подекуди обіцяють приморозки наприкінці тижня, але сподіваємося, що більшість виробників вони оминуть», — говорить Баштанник.

Також зниження температур і дощі, які спостерігаються останнім часом, негативно впливають на активність бджіл, що займаються запиленням частини культур.

«Питання запилення вирішується, хоча воно й недешеве. Є джмелі, які літають у холодну погоду й навіть невеликий дощ, на відміну від бджіл. Але більшість виробників цього року були не готові до того, що цих джмелів потрібно так рано завозити», — каже президент Української плодоовочевої асоціації.

Сьогодні зарано говорити про майбутні ціни на українські фрукти, але, якщо приморозків не станеться, то мова про великі суми не йтиме, стверджує Баштанник.

«Ціни на фрукти залежатимуть від врожайності. Поки нічого критичного не відбулося, тому ми не можемо говорити, що ціни будуть високими. На мою думку, це буде зрозуміло у першій половині травня. Наразі все добре, тому я думаю, що ціни високими не будуть, якщо ми нормально пройдемо найближчі тижні».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-frukty-ne-budut-vysokymy-ale-vse-zalezhyt-vid-pogody
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати