Ціни на хліб та фрукти в Україні можуть вирости

Ціни на хліб та фрукти в Україні можуть вирости
Фото: з відкритих джерел

Україна в нинішніх умовах не може претендувати на довоєнний період експортного потенціалу і забезпечення внутрішнього виробництва. З огляду на це хліб може здорожчати. Про це в ефірі телемарафону заявив голова Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“В цих умовах ми не можемо претендувати на довоєнний період експортного потенціалу і забезпечення внутрішнього виробництва… В цих умовах, які я назвав на жаль, на 2023 рік може бути велике скорочення засівання, а отже і експортний потенціал буде зменшуватися. Стосовно ціни на харчові продукти і на хліб – дійсно слід очікувати підняття цін”, – зазначив він.

За словами Марчука, хоч правий берег Херсонської області й деокупували, там досить велика кількість садів, які спеціалізувалися на вирощенні кісточкових, в тому числі і яблуневі сади. Ба більше, в Україні не очікується дефіцит овочів у 2023 році. 

“Аграрії в Центральних і Західних регіонах ще на початку повномасштабної війни вже розуміючи обставини окупації почали диверсифікувати ці напрямки роботи, і почали більше засаджувати сади в своїх регіонах. Вирощувати більше овочів. Тому в принципі, сказати що буде дефіцит – не можу. Плюс ми розуміємо що Україна підтримується імпортом. Значна частина буде імпортуватися. Якщо будемо імпортувати і попит буде більший ніж пропозиція – це може призвести до здорожчення”, – сказав голова Всеукраїнської аграрної ради.

Джерело: OBOZREVATEL

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-hlib-ta-frukty-v-ukrayini-mozhut-vyrosty
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
1