Tempo950x100

Tempo300x100

Ціни на каву знову зростуть: у світі катастрофічно знизився збір кавових зерен

Ціни на каву знову зростуть: у світі катастрофічно знизився збір кавових зерен
Фото: з відкритих джерел

У світі чекають великого зростання цін на каву. Вартість улюбленого напою йде вгору через зниження врожаю робусти, який зібрали у В’єтнамі.

Про це повідомило видання Bloomberg.

У самому В’єтнамі підтверджують невтішні дані щодо врожаю кави. Так, заступник голови В’єтнамської асоціації кави і какао До Ха Нам каже, що в цьогорічному сезоні в його країні отримано лише 1,6 млн тонн кави проти 1,78 млн тонн, що було зібрано торік.

Внутрішній в’єтнамський ринок уже відреагував на такий обмежений врожай 40-відсотковим підвищенням цін. Відповідно полетіли ціни вгору і на світовому ринку. Так, у Лондоні на біржових торгах вартість робусти досягла 15-річного максимуму. Ціни на біржі злетіли відразу на 10%.

Таке зменшення врожаю сталося, насамперед, через скорочення площ, на яких вирощують кавові дерева. Найбільше скоротились плантації у провінціях Даклак і Дакнонг. Таким чином, замість 700 тис. гектарів плантацій із кавовими зернами, які ще були торік, цьогоріч під цю культуру було відведено лише 600 тисяч гектарів.

Крім того, у самому В’єтнамі зростає внутрішнє споживання кави. Так, зараз на внутрішньому ринку реалізують 260 тис. тонн кави, а відповідно до прогнозів споживання може зрости до 350-400 тис. тонн. Це станеться завдяки тому, що в країні от-от мають запрацювати кілька нових заводів, які вироблятимуть розчинну каву.

Також на обсягах виробництва кави негативно позначились законодавчі зміни, що запрацювали в Євросоюзі. Так, закон забороняє постачання та продаж на території ЄС товарів, які були отримані внаслідок вирубування лісів та використання дитячої праці.

Джерело: today.ua

Перегляди: 61
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-kavu-znovu-zrostut-u-sviti-katastrofichno-znyzyvsya-zbir-kavovyh-zeren
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати