Ціни на кукурудзу на світових біржах продовжують зростати

Ціни на кукурудзу на світових біржах продовжують зростати
Фото: з відкритих джерел

На товарних та фондових світових ринках відновилося активне зростання цін, зокрема й на нафту, що на тлі подорожчання пшениці надало цінам на кукурудзу поштовху до підвищення.

За прогнозами аналітиків Bank of America, до літа 2022 року ціни на нафту марки Brent сягнуть 120 $/барель на тлі світової енергетичної кризи, викликаної зростанням цін на вугілля й газ, та високим попитом на бензин та дизельне пальне.

Вчора січневі ф’ючерси на нафту марки Brent на біржі ICE Futures Europe виросли на 1,1% до 84,8 $/барель в очікуванні запланованої на 4 листопада зустрічі країн членів ОПЕК+, на якій можуть і не погодити збільшення видобутку зверх раніше узгоджених 400 тис барелів/добу, оскільки поширення ковід-19 стримує попит.

Грудневі ф’ючерси на кукурудзу на біржі в Чикаго вчора виросли на 1,8% до 227,9 $/т, додавши за місяць 7,2%. Основним драйвером зростання залишається збільшення попиту на етанол.

За даними Мінсільгоспу США, у вересні на етанол було перероблено 10,3 млн т кукурудзи, що стало найбільшим показником вересня, починаючи з 2018 року, але ще на 1,6% поступається показнику серпня 2021 року.

Експорт кукурудзи з США за тиждень склав 619 тис т, а загалом у сезоні станом на 28 жовтня сягнув 5,422 млн т, що на 21% або 1,5 млн т поступається торішнім темпам.    

За даними NASS Crop Progress, станом на 31 жовтня кукурудза у США зібрана на 74% площ у порівнянні з 81% торік та 66% в середньому за 5 років на цю дату.

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу на тлі дефіциту поставок та логістичних проблем в портах виросли до 7900-8100 грн/т або 264-268 $/т. Вартість перевезень автомобільним та залізничним транспортом з внутрішніх елеваторів до портів виросла на 30-50% до 1100-1500 грн/т, що майже зупинило поставки вантажів в порт.

Станом на 28 жовтня в Україні з 2,4 млн га або 44% площ намолочено 15,6 млн т кукурудзи з врожайністю 6,44 т/га.

Виробники зупинили продажі в очікуванні збільшення пропозицій автотранспорту, який зараз возить зерно з полів на елеватори, а пізніше буде перевозити його в порти, що дещо знизить вартість доставки.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-kukurudzu-na-svitovyh-birzhah-prodovzhuyut-zrostaty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН