Ціни на кукурудзу в Україні зростають на тлі активізації експорту та затримки збирання

Ціни на кукурудзу в Україні зростають на тлі активізації експорту та затримки збирання
Фото: з відкритих джерел

Дощова погода вересня в Україні затримує збирання соняшника, сої та кукурудзи. Закупівельні ціни на кукурудзу очікувано зростають на тлі активного експорту з портів Чорного моря та збільшення попиту з боку внутрішніх споживачів.

Зниження цін на нафту тисне на світові ціни на кукурудзу. В Україні ціни на кукурудзу залишаються нижчими, ніж світові, тому мають потенціал для зростання в разі продовження роботи зернових коридорів після 20 листопада.

Закупівельні ціни на фуражну кукурудзу в портах Дунаю та Чорного моря протягом тижня виросли на 5-10 $/т до 188-215 $/т або 7400-8200 грн/т, що збільшило обсяг пропозицій та призвело до утворення черг на 2-3 доби.

Експорт кукурудзи в період 1-26 вересня склав 1,54 млн т (130 тис т за аналогічний період торік), а загалом у сезоні сягнув 4,23 млн т у порівнянні з 1,4 млн т на цю ж дату торік. Аграрії активно розпродують старий врожай, щоб підготувати склади для приймання нового. Проте трейдери обмежили закупівлі після атак дронами рф портів Одеса та Південний та заяв путіна про те, що зернові коридори не сприяють вирішенню світової продовольчої кризи, оскільки зерно іде не до Африки, а на Захід.

Станом на 22 вересня обмолочено лише 0,5% площ кукурудзи, з яких зібрано 92,2 тис т. Через уповільнення поставок переробники підняли ціни до 6500-6700 грн/т з доставкою на завод, що посилює конкуренцію з експортерами. Експортні ціни попиту на DAP – кордон з країнами ЄС виросли до 250-260 $/т, проте поставки в цьому напрямку обмежені з огляду на логістичні складнощі.

Падіння цін на нафту на 15-17% за два тижні до 85 $/барель знижує попит на етанол та тисне на ціни «енергетичних» культур, зокрема й кукурудзи.

На біржі в Чикаго грудневі ф’ючерси на американську кукурудзу за тиждень впали на 3,4% до 262,8 $/т, а жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу – на 3% до 304,75 $/т.

Але європейська кукурудза дорожчає на прогнозах скорочення врожаю в ЄС та на тлі падіння курсу євро. Листопадові ф’ючерси на паризькій Euronext за тиждень виросли на 1,2% до 335,25 €/т або 321,8 $/т, що підтримує ціни на українську кукурудзу, яка поставляється переважно на ринок Європи.

Завершення збирання кукурудзи в Бразилії та сприятлива для сівби нового врожаю погода найближчим часом посилять тиск на світові ціни на кукурудзу.

Південнокорейський переробник MFG придбав на тендері 137 тис т кукурудзи з Південної Америки або Південної Африки з поставкою у грудні – січні за ціною 333 $/т C&F, а компанія FLK придбала 68 тис т кукурудзи з Південної Африки з поставкою у жовтні – листопаді за ціною 331 $/т C&F.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-kukurudzu-v-ukrayini-zrostayut-na-tli-aktyvizacziyi-eksportu-ta-zatrymky-zbyrannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати