Ціни на полуницю на 20% вищі, ніж у минулому році: скільки коштує ягода

Ціни на полуницю на 20% вищі, ніж у минулому році: скільки коштує ягода
Фото: з відкритих джерел

На українському ринку зберігається тенденція зниження цін на полуницю. Нині ягоду пропонують до продажу  у діапазоні 40-70 грн/кг, що в середньому на 31% дешевше, ніж минулого тижня. 

Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Зазначається, що знижувати ціни в даному сегменті виробники змушені через стрімке збільшення пропозиції полуниці в місцевих господарствах, тоді як попит на цю продукцію залишається досить стриманим.

При цьому більшість операторів ринку нарікають на досить великий відсоток некондиційної ягоди цього сезону.

За даними аналітиків, різке зростання пропозиції полуниці призвело до зниження середніх оптових цін.

Якщо ще наприкінці минулого робочого тижня полуницю можна було продати по 60-100 грн/кг, то нині ціни знизилися до 40-70 грн/кг, що в середньому на 31% дешевше.

При цьому фермери готові знижувати ціну і охоче йдуть на поступки, тому що бачать, що кількість продавців полуниці зростає, як і пропозиція даної ягоди на ринку.

Аналітики зазначають, що навіть після здешевлення, вартість полуниці в Україні на сьогоднішній день в середньому на 20% вища, ніж на початку червня 2023 року.

“При цьому ключові гравці ринку не відкидають подальшого здешевлення в даному сегменті вже з наступного тижня. Свою думку вони аргументують тим, що пропозиція на ринку продовжує зростати, а ось якість пропонованої ягоди не завжди влаштовує споживачів”, – підкреслюють аналітики.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-polunyczyu-na-20-vyshhi-nizh-u-mynulomu-roczi-skilky-koshtuye-yagoda
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати