Ціни на продукти харчування: що і як подорожчає

Ціни на продукти харчування: що і як подорожчає
Фото: з відкритих джерел

В Україні через подорожчання газу значно значно більше доведеться платити за цукор. Крім того, почався період подорожчання м’яса та сала. Значно виросте у ціні й хліб: щомісяця його вартість збільшуватиметься на 2%.

Про це OBOZREVATEL розповів експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пензін. Головна причина зростання цін: подорожчання енергоресурсів. Для населення ціну на газ зафіксували, а от промислові виробники змушені платити за ринковою вартістю.

В результаті, за оцінками Пендзіна, подорожчають:

  • цукор;
  • курятина;
  • соняшникова олія.

У виробництві цих продуктів використовують велику кількість блакитного палива. “Зараз іде період цукроваріння, де активно використовується енергоносій. Якщо енергоносій у 4 рази дорожчий, ніж минулого року, цукор буде дешевшим? Соняшникова олія, курятина – все це використовує енергоносії і все це дуже подорожчало”, – каже експерт.

Вже приблизно на 20% зросла собівартість виробництва хліба. Як наслідок, щомісяця ціна зростатиме на 2%.

У розвинутих країнах за діями учасників ринку слідкує Антимонопольний комітет. І якщо виявиться, що компанії порушують норми конкуренції, вони сплачують величезні штрафи. Такі механізми впливу на бізнес мають Антимонопольний комітет України.

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-produkty-harchuvannya-shho-i-yak-podorozhchaye
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати