Ціни на продукти харчування в Україні можуть зрости на 20%

Ціни на продукти харчування в Україні можуть зрости на 20%
Фото: з відкритих джерел

Світові ціни на зерно і продукти харчування зросли з початком російської агресії проти України. До чинників зростання цін в Україні додаються інфляція та витрати на логістику через зруйновані шляхи.

У будь-якому випадку Україна буде в змозі забезпечити внутрішні потреби у продовольстві, але транспортувати продукцію  стане дорожче.

«В Україні буде і хліб, і до хлібу. Аграрії зараз виконують своє стратегічне завдання. Вони працюють над посівною кампанією, дбають, щоб засіяти поля культурами, які будуть необхідні для забезпечення продовольством населення та армії. Проте процес доступності до продукції погіршився через воєнні дії, тому ціни на продукти харчування дещо зростуть.  Ще до війни зросли ціни на енергоносії, газ, паливно-мастильні матеріали,  а з її початком дуже ускладнилися логістичні ланцюги –  зруйновані мости та шляхи. Наразі продукція доставляється об’їзними дорогами, що здорожчує витрати на транспортування», – заявив під час національного телемарафону Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради.

До чинників здорожчання продовольства додається інфляція.

«Також не слід забувати щодо цінових позицій на харчові продукти, про вплив рівня інфляції в Україні, який з приходом війни зріс. Можна прогнозувати зростання цін на продукти в Україні не менш як на 20%», – додав Денис Марчук.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-produkty-harchuvannya-v-ukrayini-mozhut-zrosty-na-20
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1