Ціни на пшеницю отримали підтримку від позитивних новин на ринку

Ціни на пшеницю отримали підтримку від позитивних новин на ринку
Фото: з відкритих джерел

Ринок пшениці продовжує отримувати новини, які сприяють подальшому підвищенню біржових котирувань, тому трейдери активно купують ф’ючерси на пшеницю.

Експерти Русагротранс знизили у порівнянні з оцінками лютого прогноз виробництва пшениці в рф у 2024/25 МР з 92-96 до 77,4 млн т, тоді як інші аналітики оцінюють його у 81-83 млн т. При цьому прогноз експорту пшениці знижено на 6 млн т до 43 млн т.

Влада Індії після виборів до парламенту, які пройдуть 4 червня, може скасувати 40% мито на імпорт пшениці, щоб відновити поставки, зупинити зростання цін та поповнити запаси, які на державних складах у квітні впали до 16-річного мінімуму 7,5 млн т після того, як уряд продав борошномелам 10 млн т зерна для підтримки цін напередодні виборів. Востаннє Індія імпортувала пшеницю у 2017/18 МР.

Експерти очікують, що урожай пшениці в Індії цьогоріч буде на 6,25% поступатися прогнозованим МСГ країни 112 млн т, імпорт складе 3-5 млн т, а внутрішні ціни перевищать встановлену державою мінімальну закупівельну ціну 22750 рупій/т або 273 $/т.

Ціни також підтримують підсумки нещодавніх тендерів. За даними StoneX, борошномели з Тайваню придбали 97 тис т продовольчої пшениці з США за ціною 273-325 $/т FOB з відвантаженням у липні-серпні, а імпортери з Таїланду купили 60 тис т фуражної пшениці довільного походження за ціною майже 300 $/т C&F з відвантаженням на початку червня.

Водночас новини з Ірану та Австралії можуть знизити ціни. За даними МСГ Ірану, до 25 березня 2025 р країна планує зупинити імпорт пшениці, оскільки власне виробництво буде задовольняти попит. У 2023/24 МР Іран зібрав 10,5 млн т пшениці, тому імпортував лише 1 млн т. Нагадаємо, що у 2021/22 МР урожай пшениці склав лише 4,5 млн т, тому імпорт виріс до 7 млн т. А у 2022/23 МР виробництво сягнуло 7,5 млн т, а імпорт впав до 3 млн т.

В більшості аграрних регіонів Австралії пройшли сприятливі дощі, кількість яких найближчими місяцями збільшиться завдяки приходу Ла-Нінья, що покращить потенціал урожаю пшениці.

Джерело: GrainTrade

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-pshenyczyu-otrymaly-pidtrymku-vid-pozytyvnyh-novyn-na-rynku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  13 Червня

  Як правильно поливати влітку

  Підтримка аграріїв у зоні війни: шість ключових змін

  Фіни готові навчити півтори сотні компаній дешево вирощувати лабораторне м’ясо

  Німеччина планує щомісячно забезпечити експорт понад 7 млн тонн української агропродукції

  Єгипетський GASC знову придбав 460 тис. т європейської пшениці за зниженими цінами, не купуючи дорогу російську пшеницю

  З України вперше відправлять гуманітарний вантаж олії в рамках продовольчої програми ООН

  Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму

  Скільки тонн кормів витратили фермери на годівлю сільгосптварин

  Український соняшниковий шрот збільшує присутність на ринках ЄС, тоді як на китайському – скорочується

  Український агрохолдинг застерігає Україну від експортної ворожнечі з ЄС

  БІЛЬШЕ НОВИН