Ціни на пшеницю виросли на 2-3,8% через загрози розірвання угоди про «зернові коридори»

Ціни на пшеницю виросли на 2-3,8% через загрози розірвання угоди про «зернові коридори»
Фото: з відкритих джерел

Вдалий контрнаступ збройних сил України на сході та півдні збільшує втрати ворога у техніці та живій силі, що викликає неадекватні реакції кремлівської еліти та безпосередньо самого путіна, який на Східному економічному форумі заявив, що «українське зерно прямує до ЄС, а не до бідних країн, тому через такий обман не варто продовжувати термін дії угоди про «зернові коридори», який завершується в листопаді».

Після такої заяви ціни на пшеницю виросли на 2-3,8%, і найбільше подорожчала європейська пшениця, попит на яку різко збільшиться в разі зупинення експорту з України.

Наразі ЄС експортував 6,21 млн т пшениці у порівнянні з 6,02 млн т за цей період торік, і темпи відвантажень уповільнюються на тлі зниження цін. Наміри рф скасувати квоти на експорт через рекордний врожай пшениці опускають котирування чорноморської пшениці.

За даними канадського StatsCan, з 31 березня по 31 липня запаси пшениці в країні знизилися до 3,671 млн т, тоді як аналітики оцінювали їх у 3,9 млн т, а торік вони складали 5,953 млн т.

Вчора пшеничні котирування на світових біржах виросли:

  • на 3,3% або 10 $/т до 310,2 $/т – грудневі ф’ючерси на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,
  • на 2,2% або 7,17 $/т до 331,2 $/т – грудневі ф’ючерси на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,
  • на 1% або 3,77 $/т до 330,7 $/т – грудневі ф’ючерси на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.
  • на 0,5% або 1,5 $/т до 313 $/т – жовтневі ф’ючерси на чорноморську пшеницю в Чикаго,
  • на 3,8% або 12 €/т до 326,25 €/т або 325,9 $/т – вересневі ф’ючерси на пшеницю на паризькій Euronext.

Відсутність активних закупівель з боку основних імпортерів тисне на ціни на пшеницю, тому чутки про можливе зупинення експорту з України можуть активізувати попит. Проте ринок очікує оновлених звітів USDA, що вийдуть у понеділок та дадуть більше інформації про перспективи цін на найближчі місяці.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-pshenyczyu-vyrosly-na-2-38-cherez-zagrozy-rozirvannya-ugody-pro-zernovi-korydory
Like
Цікаво
1
Подобається
2
Сумно
1
Нічого сказати
2