Ціни на ріпак в Україні залишаються високими, але на них тисне зниження попиту

Ціни на ріпак в Україні залишаються високими, але на них тисне зниження попиту
Фото: з відкритих джерел

Зазвичай Україна найактивніше експортує ріпак з липня по кінець вересня, оскільки трейдери намагаються відвантажити придбані обсяги до початку сезону експорту кукурудзи. Проте в поточному сезоні кількість експортерів суттєво зменшилася, а логістичні проблеми призводять до зупинки приймання ріпаку портами.

Зараз закупівельні ціни на ріпак виросли до максимальних рівнів 670-675 $/т або 20000-20700 грн/т з доставкою в порт, проте слідом за окремими переробниками закупівлю ріпаку зупинили ще кілька міжнародних компаній з огляду на неможливість придбання великих партій та складнощі з відвантаженням наявних в портах залишків через затримки суден.

Місцеві переробники на тлі затримки поставок соняшника продовжують купувати ріпак, і ціни попиту з доставкою на завод вже виросли до 20400-20500 грн/т.

Як і прогнозувалося, Україна зібрала 2,816 млн т ріпаку, з яких експортує 2,4-2,5 млн т. За оцінками трейдерів, на ринку залишаються невикупленими ще 400-500 тис т ріпаку, але через невизначеність з цінами та прийманням вони будуть реалізовані найближчим часом.

Світові ціни на ріпак також залишаються високими. Листопадові ф’ючерси на ріпак на біржі Euronext вчора виросли на 2 €/т до 573,75 €/т або 681,6 $/т на тлі зниження прогнозів врожаю в ЄС.

На біржі у Вінніпезі вчора був вихідний, а у п’ятницю листопадові ф’ючерси на канолу торгувалися по 890 CAD/т або 710 $/т.

Експерти Strategie Grains у вересневому звіті знизили прогноз врожаю ріпаку в ЄС у 2021/22 МР з 17,03 до 16,93 млн т, що на 1,9% перевищить торішній показник, хоча площі сівби виросли на 0,2% до 5,2 млн на, а врожайність складе 3,26 т/га.

Холодна та волога погода в Канаді затримує збирання каноли, яка через спеку достигла раніше. Станом на 31 серпня в Саскачевані канола зібрана на 11% площ, в Альберті – на 3,7%, Манітобі – 7%. Наступного тижня в усіх провінціях, що вирощують канолу, триватимуть дощі, які можуть призвести до додаткових втрат врожаю.

Ринок очікує п’ятничного оновленого прогнозу врожаю каноли від USDA, оскільки Статистичне бюро знизило прогноз виробництва до 14,7 млн т, а експерти USDA у серпні оцінили його у 16 млн т.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-ripak-v-ukrayini-zalyshayutsya-vysokymy-ale-na-nyh-tysne-znyzhennya-popytu
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати