Ціни на ріпак в Україні зростають, незважаючи на падіння цін на канолу

Ціни на ріпак в Україні зростають, незважаючи на падіння цін на канолу
Фото: з відкритих джерел

Масове збирання ріпаку в Україні ще не почалося, але трейдери, які законтрактували значні обсяги ріпаку, активно підвищують закупівельні ціни в портах, щоб накопичити максимальні партії, оскільки зниження урожаю в новому сезоні значно посилить конкуренцію з переробниками.

Протягом тижня експортні закупівельні ціни на ріпак в портах Чорного моря виросли на 15-20 $/т до 430-450 $/т або 19000-20400 грн/т, що відповідає рівню форвардних цін та сприяє активізації продажів виробниками. Ціни попиту на ріпак з доставкою до Чехії та Румунії складають 430-440 €/т, а до Німеччини – 440-450 €/т, але поставки можливі не раніше вересня.

Експерти Spike Brokers вважають, що по форвардним контрактам в Україні продано 600-800 тис т ріпаку з поставкою у липні – січні в усіх напрямках експорту. При цьому внутрішні переробники не зможуть конкурувати з експортерами та будуть змушені очікувати липневого зниження цін під тиском нарощування пропозиції.

Сприятлива погода в Канаді покращує перспективи урожаю каноли, що тисне на ціни. Так, протягом тижня на біржі у Вінніпезі липневі ф’ючерси на канолу подешевшали на 0,8% до 600 CAD/т або 440 $/т (-12,2% за місяць), а листопадові – на 1% до 618 CAD/т або 453 $/т (-12,1%). У поточному сезоні станом на 16 червня Канада експортувала 5,8 млн т каноли, що на 21% поступається торішнім темпам, тому нерозпродані запаси посилюють тиск на котирування по мірі наближення збирання.

На паризькій MATIF серпневі ф’ючерси на ріпак протягом тижня виросли на 1% до 462 €/т або 496 $/т (-6,2% за місяць) за підтримки прогнозів зниження урожаю в ЄС, але все ще залишаються під тиском падіння цін на канолу.

У червневому звіті експерти агенції MARS знизили у порівнянні з оцінками травня прогноз урожайності ріпаку в ЄС у 2024/25 МР з 3,21 до 3,16 т/га, тоді як середній 5-річний показник складає 3,17 т/га. Дощі та низькі температури в Німеччині та Франції погіршують перспективи урожаю.

За даними асоціації FEDIOL (виробників олій та протеїнів в ЄС), у травні переробка ріпаку в ЄС сягнула 1,576 млн т, що на 8,5% перевищило середній 5-річний показник. Проте у червні вона зменшиться внаслідок проведення регламентних робіт на маслозаводах, хоча загалом у 2023/24 МР країни ЄС + Великобританія перероблять понад 26 млн т ріпаку.

Нагадаємо, що у новому сезоні Євросоюзу потрібно буде компенсувати відсутність поставок ріпакового шроту з рф та білорусі, якого у 2023/24 МР було закуплено 316 та 254,5 тис т відповідно, або 40% та 32,5% від усього імпорту, тоді як поставки з України склали лише 161,3 тис т (20% імпорту). Для цього ЄС буде змушений додатково імпортувати понад 1 млн т ріпаку.

Джерело: GrainTrade

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-ripak-v-ukrayini-zrostayut-nezvazhayuchy-na-padinnya-czin-na-kanolu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН