Ціни на рослинні олії залишаються під тиском збільшення пропозицій соєвої олії

Ціни на рослинні олії залишаються під тиском збільшення пропозицій соєвої олії
Фото: з відкритих джерел

Протягом минулого тижня ціни на рослинні олії відновилися після падіння, хоча все ще залишаються під тиском сезонного нарощування пропозицій соєвої та пальмової олії, а також падіння цін на нафту.

Попри зниження цін на нафту на 3,2% за тиждень, котирування на соєву олію в Чикаго та на пальмову олію в Малайзії виросли на 2,2-3,2%, відігравши падіння наприкінці минулого тижня.

Липневі ф’ючерси на соєву олію в Чикаго цього тижня подорожчали на 3,2% до 980 $/т (-9% за місяць) на новинах про втрату 1-2 млн т сої в Бразилії.

Червневі ф’ючерси на пальмову олію в Малайзії з понеділка виросли на 2,2% до 3930 рінггитів/т або 830 $/т на прогнозах несприятливої погоди в Індонезії.

Метеорологічна агенція Індонезії попередила, що з 7 по 13 травня в країні можуть пройти грози та торнадо, які можуть призвести до зсувів та повеней. З травня по серпень на 64% території країни встановиться сухий сезон, що негативно вплине на урожайність пальм.

На біржі в Даляні найактивніший контракт на соєву олію вчора виріс на 1,51%, а на пальмову – на 2,22%.

Основний світовий покупець рослинних олій – Індія у квітні збільшила у порівнянні з березнем імпорт продовольчих олій на 13% до 1,3 млн т, зокрема пальмової олії – на 41% до 3-місячного максимуму 682 тис т, а соєвої олії – на 79% до 10-місячного максимуму 391 тис т, тоді як імпорт соняшникової олії зменшила на 48% до 233 тис т. Збільшення закупівель обумовлене зниженням цін на сиру пальмову олію (СРО) за місяць на 50 $/т до 920 $/т CIF (з доставкою до Індії у червні), тоді як соєву на таких же умовах пропонують по 920 $/т, а соняшникову – по 945 $/т.

За даними Trading Economics, протягом тижня середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям впала на 0,7% до 851 $/т, зокрема в Україні – на 5-10 $/т до 780-790 $/т з доставкою до портів Чорного моря.

Експортні ціни на російську соняшникову олію виросли на 5-10 $/т до 815-825 $/т FOB порти Чорного моря, що дещо знизило попит з боку Індії та Китаю. В рф індикативна ціна на соняшникову олію, від якої розраховується експортне мито (ставка 0% у поточному сезоні), складає 766,7 $/т, що підтверджує готовність експортерів продавати олію за такою ціною.

Джерело: GrainTrade

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-roslynni-oliyi-zalyshayutsya-pid-tyskom-zbilshennya-propozyczij-soyevoyi-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати