Ціни на соняшниковий шрот у червні знизилися, але експорт сягнув рекордного рівня

Ціни на соняшниковий шрот у червні знизилися, але експорт сягнув рекордного рівня
Фото: з відкритих джерел

У червні обсяг переробки соняшника в Україні зменшився у порівнянні з рекордними показниками травня на 36,36% на тлі скорочення запасів сировини. При цьому експорт соняшникового шроту скоротився на 7% до 412 тис т, що стало рекордним показником експорту для цього місяця. У липні та серпні обсяги переробки соняшника продовжать зменшуватися, що призведе до дефіциту пропозицій соняшникового шроту та олії, але ціни на шрот будуть опускатися.

Червневе скорочення експорту шроту викликане зменшенням поставок до країн ЄС на 40% до 105 тис т, що стало найменшим показником експорту для цього напрямку з травня 2023 р. Водночас експорт соняшникового шроту до Китаю зростав третій місяць поспіль та у червні збільшився на 3% до 214 тис т, що стало найбільшим показником для цього напрямку з січня 2023 р.

У 2023/24 МР (з вересня по червень) Україна збільшила експорт шроту у порівнянні з аналогічним періодом попереднього сезону на 21% до 4,2 млн т, що стало вторим за величиною показником для цього періоду після рекордних 4,5 млн т сезону 2019/20.

Основними покупцями шроту залишаються країни ЄС з часткою експорту 43%. За 10 місяців поточного сезону експорт в цьому напрямку виріс на 32%.

Нагадаємо, що з липня 2024 р ЄС запровадив мито на імпорт шроту з рф та білорусі, що зможе посилити попит на український шрот та підтримати ціни на нього.

Експортні ціни на соняшниковий шрот протягом тижня впали на 4-5 $/т до 190-195 $/т, а загалом за місяць подешевшали на 16-18% на тлі збільшення пропозицій фуражного зерна та значного падіння світових цін на кукурудзу.

Збільшення пропозицій соєвого шроту з Південної Америки та ріпакового шроту в ЄС найближчим часом залишатиметься основним чинником тиску на ціни соняшникового шроту.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-sonyashnykovyj-shrot-u-chervni-znyzylysya-ale-eksport-syagnuv-rekordnogo-rivnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати