Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму

Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму
Фото: з відкритих джерел

За даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», на початку червня на українському ринку соєвої олії ціни пропозиції досягли найвищого рівня з кінця березня 2023 року і станом на 11 червня становили 35100-37800 грн/т без урахування вартості доставки.

Експортні ціни пропозицій на українську соєву олію досягають рівня 750-780 €/т проти цін попиту близько 730-750 €/т на умовах франко-завод.

Ключовим фактором підвищення відпускних цін на цей продукт у поточному сезоні став високий попит на зовнішньому ринку, зокрема з боку Польщі. Основними споживачами дешевої української соєвої олії залишаються переробники на біодизель.

Ціни попиту на соєву олію з доставкою до Польщі становлять близько 820-830 €/т, тоді як ціни з доставкою до Голландії та Данії пропонуються на рівні 880-900 €/т.

За підсумками 9 місяців роботи в 2023/24 маркетинговому році експорт соєвої олії з України досяг максимального показника для періоду вересень-травень, склавши 262 тис. тонн (+21% до аналогічного періоду 2022/23 МР). Близько 71% від загального експорту припало на Польщу, обсяг відвантажень туди в поточному сезоні збільшився на 20%, до 187 тис. тонн.

Однак варто зазначити, що протягом минулого тижня виробники соєвої олії повідомляли про деякий спад інтересу до продукту, але використання в виробництві дорогих соєвих бобів поки що нівелювало можливе зниження цін пропозиції.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-soyevu-oliyu-v-ukrayini-dosyagly-bilsh-nizh-richnogo-maksymumu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати