Tempo950x100

Tempo300x100

Ціни на свіжі молочні продукти продовжать зростати

Ціни на свіжі молочні продукти продовжать зростати
Фото: з відкритих джерел

Рік почався з традиційного затишшя на ринку свіжих молокопродуктів. Проте з середини січня їх продажі знову активізуються, пише  ІНФАГРО.

Не сприяє нормальній торгівлі збільшення цін, яке відбувається за старими угодами з мережами. Ціни на свіжі молокопродукти будуть і далі поступово збільшуватись, допоки їх виробники не вирівняють економічний баланс через здорожчання сировини. Тобто до весни окремі види продукції можуть подорожчати ще на 5-7%.

Навіть в умовах збільшення цін, експорт свіжих молокопродуктів торік стабільно зростав. Але географія існуючого експорту не дозволяє прогнозувати його подальше суттєве збільшення. В цілому за 2023 рік експорт свіжих молокопродуктів збільшився на 36%.

Імпорт був не дуже вигідним, у всякому разі до четвертого кварталу. Тому закупки свіжих молокопродуктів на зовнішніх ринках торік скоротилися на чверть. Тобто торговельний баланс в цій категорії продукції практично вирівнявся.

Водночас, зважаючи на суттєве подорожчання вітчизняних молокопродуктів в останні місяці, їх імпорт уже в першому кварталі 2024 року може помітно зрости.

Перегляди: 126
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-svizhi-molochni-produkty-prodovzhat-zrostaty
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати