Ціни на український ячмінь старого врожаю впали до 140 $/т на малих портах

Ціни на український ячмінь старого врожаю впали до 140 $/т на малих портах
Фото: з відкритих джерел

Посівні площі під озимим ячменем під урожай 2023 р. в Україні сягнуть найнижчих позначок за останні роки – 675, 7 тис. га, у 2022р. культурою було засіяно 969 тис. га. Зниження виробництва ячменю є загальносвітовим трендом. На український ячмінь старого врожаю наразі попит майже відсутній, надалі ціни будуть знижуватися. 

Про це йшлося під час щотижневого брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК», створеного у рамках ВАР.

“Виробництво ячменю в Україні за прогнозами не перевищить 6 млн тонн у поточному році.  Певне зниження виробництва цієї культури є світовим трендом. Основні імпортери ячменю – Китай та Саудівська Аравія – за прогнозами скоротять закупівлі зернової. Наразі новий врожай ячменю із Франції пропонується у діапазоні 244-248 $/т на умовах FOB. У румунському порту цінники на ячмінь нового врожаю з поставкою в липні знаходяться на рівні 190-195 $/т.

Україна ще має запаси старого врожаю ячменя, індикативна ціна на який становить близько 175 $/т, але торгівля практично відсутня. За готівку старий врожай у малих річкових портах можна реалізувати за дуже низькими цінниками 140-145 $/т, що не є економічно доцільним, тому рух мінімальний. В квітні-травні торгівля ячменем завжди знижує активність”, – розповідають в аналітичному департаменті кооперативу “ПУСК”.

Ситуація на ринку ячменю може покращитись під час збору нового врожаю та пролонгації дії зернового коридору на Чорному морі. Наразі форварди на новий врожай українського ячменю не контрактуються.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-ukrayinskyj-yachmin-starogo-vrozhayu-vpaly-do-140-t-na-malyh-portah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати