Ціни попиту на пшеницю та ячмінь в Україні залишаються дуже низькими

Ціни попиту на пшеницю та ячмінь в Україні залишаються дуже низькими
Фото: з відкритих джерел

Падіння світових цін на зернові та олійні негативно впливає на ціни попиту на пшеницю та ячмінь в Україні, які продовжують опускатися під тиском зростання вартості доставки.

На внутрішні ціни тиснуть значні запаси даних культур в країні, складна логістика та її висока вартість для всіх альтернативних шляхах експорту, песимізм учасників ринку відносно можливого розблокування хоча б частини глибоководних портів Чорного моря. Крім того, фермери деяких європейських країн, незадоволені збільшенням поставок сільгосппродукції з України, вимагають обмежити або взагалі заборонити імпорт української продукції.

Звільнення острову Зміїний дозволило відновити судноплавство українським каналом від портів Рені та Ізмаїл до Чорного моря, розвантаживши румунський канал Суліна, що активізувало експорт української продукції та утримало ціни від обвалу. Проте падіння рівня води в Дунаї призведе до зниження завантаження суден, що ускладнить поставки та підвищить вартість фрахту, яка складає 80-120 $/т для доставки з Рені до портів Румунії, Туреччини або Болгарії.

Ціни попиту на продовольчу пшеницю нового врожаю в портах Рені та Ізмаїл впали на 10 $/т до 175-195 $/т або 5300-6000 грн/т, а на фуражну – до 160-180 $/т або 4800-5300 грн/т СРТ-порт.

Ціни попиту на пшеницю з протеїном 12,5% та фуражну з поставкою у липні-серпні до Болгарії складали 290-300 та 270-280 $/т DAP відповідно, до Румунії – 280-300 та 260-280 €/т DAP (іноді ціни на пшеницю 12,5% опускалися до 250 €/т DAP). На CIF Констанца ціни попиту на пшеницю 12,5% складали 310-325 €/т, а з доставкою до Литви знизилися на 20 €/т до 310-320 €/т DAP.

Низький попит з боку імпортерів та збільшення пропозицій нового врожаю, навіть попри прогнози скорочення виробництва, призвели до зниження закупівельних цін на ячмінь до рівня 130-160 $/т або 4000-5000 грн/т з доставкою в порти Рені та Ізмаїл. Ціни попиту з доставкою в порт Джурджулешти (Молдова) складали 180-190 €/т, в Румунію – 220-250 €/т DAP, а на CIF Констанца – 280-300 €/т.

Міжнародні трейдери не можуть спрогнозувати витрати на доставку, тому поки не відновлюють закупівлю, що утримує внутрішні ціни на низькому рівні.

Фермери стримують продажі в очікуванні анонсованих на 20-21 липня переговорів по розблокуванню портів. Проте учасники ринку не вірять у відновлення їх роботи, з огляду на масовані ракетні обстріли останніх тижнів.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-popytu-na-pshenyczyu-ta-yachmin-v-ukrayini-zalyshayutsya-duzhe-nyzkymy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН