Цибулеві віражі в Україні – від безкоштовно до дуже дорого всього за кілька тижнів

Цибулеві віражі в Україні – від безкоштовно до дуже дорого всього за кілька тижнів
Фото: з відкритих джерел

Аналітики EastFruit звертають увагу на різке зростання оптових цін на ріпчасту цибулю на ринку України минулого тижня. Середня ціна на цибулю у дрібному опті досягла 18 грн/кг, що приблизно еквівалентно 45 центам долара США за кг, а у верхньому ціновому сегменті ціни вже сягають 22 грн/кг або 56 центів США! Таким чином, середня оптова ціна зросла одразу у півтора рази за два тижні!

Цікаво, що на торгових майданчиках на вихідних вже озвучувалися ціни на цибулю до 25-30 грн/кг, або близько 63-76 центів США за кг, тому, не виключено, що на новому тижні ціни на цибулю будуть оновлювати нові рубежі та прискорювати зростання.

При цьому слід зазначити, що, незважаючи на різке зростання, оптова ціна на цибулю в Україні, як і раніше, у два з половиною рази нижча, ніж цей же час минулого року і близька до середніх показників за останні п’ять років.

Подібне зростання цін на цибулю є дуже показовим після того, як багато виробників та трейдерів зовсім недавно роздавали цибулю безкоштовно. Очевидно, що якісної цибулі на ринку не вистачає, тому зростання цін покликане зацікавити постачальників цибулі з інших країн експортувати продукцію нового врожаю в Україну.

Це результат того, що здавалося неможливим у принципі – але за рік в умовах війни українські фермери змогли відновити виробництво овочів борщового набору замість знищених площ та інфраструктури виробництва та зберігання у південних регіонах Херсонської області, окупованої російськими агресорами.

«У багатьох країнах збирання цибулі нового врожаю вже у повному розпалі, а от Україні ще доведеться почекати близько місяця до надходження нових партій продукції на ринку. Також нещодавні заморозки цілком могли пошкодити посіви ранньої цибулі, що може надати підтримку цінам», — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Цікаво відзначити, що ціни на цибулю в Україні вперше цього сезону перевищили рівень цін на цей вид овочів у сусідній Польщі і вже два тижні як вищі, ніж ціни на цибулю в Молдові, куди ще два тижні тому Україна експортувала свою продукцію. Однак різниця в цінах на цибулю між Молдовою, Польщею та Україною незначна, тому не може бути й мови про взаємну торгівлю.

А от поставки цибулі з країн Центральної Азії в Україну знову можуть стати актуальними вже цього тижня. В Узбекистані зараз можна купити цибулю нового врожаю по 15-16 центів дрібним оптом, і ще дешевше безпосередньо від виробників. Тому вже зараз можна починати домовлятися про постачання продукції, щоби закрити потребу в цибулі до нового врожаю.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/czybulevi-virazhi-v-ukrayini-vid-bezkoshtovno-do-duzhe-dorogo-vsogo-za-kilka-tyzhniv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати